mapa pomniejsz powiększ

mapa pomniejsz powiększ

Lubelskie
Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym » Lokalizacje » Oddział Grodzisko Żmijowiska » Zapowiedź Warsztatów Archeologii Doświadczalnej 2018

Logo MNKD Zapowiedź Warsztatów Archeologii Doświadczalnej 2018

Do 14. edycji koronnego wydarzenia w Oddziale Grodzisko Żmijowiska jeszcze ponad dwa miesiące, ale przygotowania do Warsztatów Archeologii Doświadczalnej trwają już w najlepsze. Rośnie także zainteresowanie udziałem w wydarzeniu – napływają do nas pierwsze zgłoszenia...

Nie możemy jeszcze podać szczegółowego programu Warsztatów, gdyż co chwila pojawiają się nowe projekty. Ostateczny harmonogram działań ogłosimy zapewne po połowie lipca, ale już dziś – wychodząc naprzeciw spływającym do nas zapytaniom – przedstawiamy podstawowe informacje.

Warsztaty odbędą się w terminie od 27 sierpnia do 2 września 2018 roku. Miło nam poinformować, że ich organizację honorowym patronatem objął Starosta Powiatu Opolskiego Pan Zenon Rodzik. Wiodącym projektem będzie próba pozyskania szkła w replice pieca szklarskiego z XII wieku, który już jest w Grodzisku Żmijowiska budowany. Możliwe, że podczas Warsztatów powstanie kolejny piec, tym razem do wypieku chleba. Nie zabraknie również garncarstwa, działań etnobotanicznych, krzesania i niecenia ognia, a także krzemieniarstwa. Swoją obecność ze specjalnymi pokazami zapowiedzieli również nasi partnerzy z Czech i Ukrainy.

Do udziału w Warsztatach zapraszamy wszystkich: profesjonalistów archeologów, studentów archeologii, pasjonatów minionych wieków, rekonstruktorów, turystów, młodzież i dzieci (osoby niepełnoletnie pod opieką dorosłych). Przyjeżdżać można na cały czas trwania Warsztatów, w wybrane dni, nawet na kilka godzin. Koszt to tylko 10 zł dziennie od osoby.

Istnieje możliwość rozbicia namiotu współczesnego na polu namiotowym w Żmijowiskach, albo namiotu historycznego na Grodzisku Żmijowiska. Wyżywienie w zakresie własnym, przy czym można skorzystać z zaplecza kuchennego na polu namiotowym.

Zgłoszenia przyjmujemy po adresem e-mail: archeologia@mnkd.pl


Powrót
Opinie o stronieDodaj opinię

średnia ocen:

Ta strona nie ma jeszcze komentarzy
Twój podpis:
Treść opinii:
Twoja ocena: 1 2 3 4 5
Newsletter
Wpisz adres e-mail...
Muzealna Cafe
więcej
Logowanie

Biuletyn Informacji Publicznej © Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym - 2013.
Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij
DNI I GODZINY OTWARCIA

Informujemy, że od dn. 20 listopada 2017 nieczynne będą dla zwiedzających (do odwołania) ekspozycje Oddziału Przyrodniczego, Kamienicy Celejowskaiej oraz Manufaktura Muzealna i Biblioteka.

Więcej

Wesprzyj naswsparcie muzeum

Nr konta: 57 1750 1107 0000 0000 2076 2519