mapa pomniejsz powiększ

mapa pomniejsz powiększ

Logo MNKD Oddział Zamek w Janowcu

MUZEUM NADWIŚLAŃSKIE
ODDZIAŁ ZAMEK W JANOWCU
ul. Lubelska 20, Janowiec
(adres korespondecyjny: Rynek 19, 24-120 Kazimierz Dolny)

 

Informujemy, że w dn. 11 listopada 16 grudnia 2018 r. wszystkie ekspozycje Oddziału Zamek w Janowcu będą nieczynne dla zwiedzających ze względu na zaplanowane prace porządkowe. Przepraszamy za niedogodności!


ZAMEK
Zamek w Janowcu nad Wisłą jest siedzibą jednego z sześciu oddziałów Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym. Zamek bastejowy, wzniesiony na początku XVI wieku i rozbudowywany do XVIII wieku, był siedzibą magnackich rodów Firlejów, Tarłów i Lubomirskich. Z jego budową związani są wybitni architekci i rzeźbiarze: Santi Gucci Fiorentino, Giovanni Battista Falconi i Tylman z Gameren. Muzeum Nadwiślańskie przeprowadziło zabezpieczenie ruiny i dokonało częściowej odbudowy zamku. Jedną z odbudowanych części jest tzw. Dom Północny – swego rodzaju pałac, dobudowany w 1. poł. XVI wieku do wcześniej istniejącego muru obronnego. Jego autorstwo przypisuje się architektowi Santiemu Gucciemu Fiorentino. Obecnie w trzech salach na parterze zgromadzono eksponaty poświęcone przeszłości zamku, kolejnym właścicielom, historii obiektu oraz dziejom jego konserwacji. Atrakcją dla turystów są wielopoziomowe krużganki, z których rozlegają się piękne widoki na dziedziniec zamkowy i dolinę Wisły.

DWÓR Z MONIAK
Wybudowany w latach 1760-1770 we wsi Moniaki, niedaleko Urzędowa na Lubelszczyźnie. Drewniany z mansardowym dachem, pobitym gontem, wyróżnia się regularnym ukształtowaniem wnętrza charakterystycznym dla dworów z drugiej połowy XVIII wieku. Przeniesiony do Janowca w latach 1978-1985. We dworze znajduje się stała wystawa wnętrz domu ziemiańskiego oraz pokoje gościnne.

STODOŁA Z WYLĄGÓW
Drewniana XIX-wieczny budynek pochodzący z okolic Kazimierza Dolnego. Jego wnętrze służy do organizacji koncertów, spektakli teatralnych i wystaw czasowych.

SPICHLERZ Z PODLODOWA
Drewniany budynek z XIX wieku, przeniesiony z Podlodowa nad Wieprzem. Obecnie udostępniania jest w nim etnograficzna wystawa sezonowa "Między dwoma brzegami Wisły".

LAMUS
Budynek z przełomu XIX/XX wieku przeniesiony do Janowca z Kurowa. Drewniany na podmurówce, na planie wydłużonego prostokąta, jednokondygnacyjny. Dach naczółkowy kryty gontem. Usytuowany na wzgórzu zamkowym w Janowcu stanowi istotny składnik istniejącego tam zespołu dawnego budownictwa drewnianego.

GODZINY OTWARCIA EKSPOZYCJI:

 • w okresie od 1 kwietnia do 31 października: codziennie w godz. 10:00-17:00
 • krużganki i dziedziniec czynne dodatkowo codziennie w godz. 17:00-20:00 (od 15 kwietnia do 15 września)
 • w okresie od 1 listopada do 31 marca codziennie z wyjątkiem środy w godz. 09:00-15:00

Nieczynne: 1 stycznia (Nowy Rok), Niedziela Wielkanocna, 1 i 11 listopada oraz 25 grudnia (Boże Narodzenie)

CENNIK:

 • bilet normalny (zamek i dwór) – 12 zł
 • bilet ulgowy (zamek i dwór) – 8 zł
 • bilet na dziedziniec i krużganki (bez wystaw na zamku i we dworze) w godz. 10:00-20:00 (w sezonie), 09:00-15:00 (poza sezonem) – 7 zł
 • karnet na wszystkie ekspozycje Muzeum Nadwiślańskiego (w Kazimierzu Dolnym, Janowcu i Żmijowiskach) ważny 1 miesiąc od dnia sprzedaży –
  normalny 30 zł, ulgowy 20 zł
 • bilet rodzinny dla dwojga opiekunów z dziećmi do lat 18 – 30 zł
 • oprowadzanie po wystawach w języku angielskim – 90 zł
 • parking przy Dworze z Moniak – 8 zł
 • udostępnienie miejsca pod ognisko – 150 zł
 • udostępnienie terenu parku oraz zamku na ślubne sesje zdjęciowe – 150 zł
 • organizacja konferencji, spotkań, imprez, koncertów, pokazów rycerskich itp. – cena umowna
 • dzień wolnego wstępu w listopadzie: wtorek / w dzień wolnego wstępu obowiązuje wyłącznie zwiedzanie indywidualne lub zwiedzanie grupowe po uprzedniej rezerwacji (do wyczerpania miejsc).
   

Uczestnicy lekcji muzealnych, odczytów i prelekcji odbywających się na ekspozycjach muzealnych obowiązani są do wykupienia jednorazowych biletów wstępu do muzeum. Chęć udziału w zajęciach dodatkowych w muzeum prosimy zgłaszać z minimum tygodniowym wyprzedzeniem.

Oferujemy także noclegi: www.mnkd/noclegi

DWÓR 3D MONIAKI
Wirtualny model 3D majątku w Moniakach  z grą.

POBIERZ ULOTKĘ


Powrót
Opinie o stronieDodaj opinię

średnia ocen:

Ta strona nie ma jeszcze komentarzy
Twój podpis:
Treść opinii:
Twoja ocena: 1 2 3 4 5
Newsletter
Wpisz adres e-mail...
Muzealna Cafe
więcej
Logowanie

Biuletyn Informacji Publicznej © Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym - 2013.
Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij
DNI I GODZINY OTWARCIA

Informujemy, że od dn. 20 listopada 2017 nieczynne będą dla zwiedzających (do odwołania) ekspozycje Oddziału Przyrodniczego, Domu Kuncewiczów, Kamienicy Celejowskaiej oraz Manufaktura Muzealna i Biblioteka.

 

Więcej

Wesprzyj naswsparcie muzeum

Nr konta: 57 1750 1107 0000 0000 2076 2519