mapa pomniejsz powiększ

mapa pomniejsz powiększ

Lubelskie
Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym » O Muzeum » Projekty » Zakup wyposażenia do poprawy infrastruktury turystyki edukacyjno-kulturowej w MNKD 2014

Logo MNKD Zakup wyposażenia do poprawy infrastruktury turystyki edukacyjno-kulturowej w MNKD 2014

Realizacja projektu "Zakup wyposażenia dla poprawy infrastruktury turystyki edukacyjno-kulturowej w Muzeum Nadwiślańskim w Kazimierzu Dolnym".

Muzeum Nadwiślańskie od dnia 1 sierpnia do dnia 30 listopada 2014 roku realizuje Projekt pn. „ Zakup wyposażenia dla poprawy infrastruktury turystyki edukacyjno-kulturowej w Muzeum Nadwiślańskim” współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej, Program „EUROszansa dla Lubelszczyzny – budowanie konsensusu społecznego na rzecz zrównoważonego rozwoju subregionu w krajobrazie kulturowym trójkąta turystycznego: Nałęczów – Puławy – Kazimierz Dolny.
 W budynku Dworu z Gościeradowa przy  ul. Podzamcze 20 w Kazimierzu Dolnym, gdzie jeszcze w ubiegłym roku znajdowały się pomieszczenia administracji i dyrekcji Muzeum, zostanie stworzona strefa edukacyjna. Zakupione wyposażenie oraz specjalistyczny sprzęt do pracowni złotniczej, pracowni ceramicznej oraz sali multimedialnej pozwolą na poszerzenie programów kulturalnych oraz edukacyjnych realizowanych w naszym Muzeum. W oparciu o nowe formy pracy realizowane będą m.in. całoroczne warsztaty z zakresu archeologii doświadczalnej i sztuki złotniczej. W pracowni ceramicznej znajdzie się m. in. piec garncarski oraz sprzęty służące odtwarzaniu garncarstwa historycznego, które pozwolą m. in. na praktyczną naukę podstawowych technik garncarskich. W pracowni złotniczej przy warsztacie złotniczym będzie można zgłębiać tajniki coraz bardziej unikalnej sztuki złotniczej. Do nowo powstałych przestrzeni edukacyjnych już wkrótce zapraszamy gości i turystów z całego kraju, w każdym wieku.

W czerwcu 2014 r. pomiędzy Lokalną Grupą Działania „Zielony Pierścień”, który jest Operatorem Dotacji a Muzeum Nadwiślańskim podpisano Umowę w sprawie realizacji Projektu.

Dofinansowanie z funduszu szwajcarskiego wynosi 38 337,50 CHF i stanowi 85% wydatków kwalifikowanych projektu.

Informacje na temat Szwajcarsko – Polskiego Programu Współpracy można znaleźć pod adresami:
www.programszwajcarski.gov.pl
www.swiss-contribution.admin.ch/poland


Powrót
Opinie o stronieDodaj opinię

średnia ocen:

Ta strona nie ma jeszcze komentarzy
Twój podpis:
Treść opinii:
Twoja ocena: 1 2 3 4 5
Newsletter
Wpisz adres e-mail...
Muzealna Cafe
więcej
Logowanie

Biuletyn Informacji Publicznej © Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym - 2013.
Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij
DNI I GODZINY OTWARCIA

Informujemy, że od dn. 20 listopada 2017 nieczynne będą dla zwiedzających (do odwołania) ekspozycje Oddziału Przyrodniczego, Kamienicy Celejowskaiej oraz Manufaktura Muzealna i Biblioteka.

Więcej

Wesprzyj naswsparcie muzeum

Nr konta: 57 1750 1107 0000 0000 2076 2519