mapa pomniejsz powiększ

mapa pomniejsz powiększ

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym » Wizyta w muzeum » AKTUALNOŚCI » ZAJĘCIA LITERACKIE W DOMU KUNCEWICZÓW / 28 maja - 3 czerwca 2017

Logo MNKD ZAJĘCIA LITERACKIE W DOMU KUNCEWICZÓW / 28 maja - 3 czerwca 2017

Muzeum Nadwiślańskie zaprasza od 28 maja do 3 czerwca do Oddziału Dom Kuncewiczów na bezpłatne zajęcia literackie prowadzone przez poetów, pisarzy i tłumaczy z warszawskiego oddziału Stowarzyszenia Autorów Polskich.

Propozycja dotyczy uczniów okolicznych szkół, członków klubu książki, osób amatorsko zajmujących się literaturą. Tematyka spotkań zależy od potrzeb i zainteresowań uczestników, którzy chcą skorzystać z tej propozycji. Pole do rozmów jest nieograniczone, bo w grupie SAP są zarówno twórcy tekstów dla osób starszych jak i autorzy bajek dla dzieci. Jeśli więc potencjalni uczestnicy spotkania będą za młodzi na pisanie, przewidzieliśmy dla nich zabawy w czytanie i opowiadanie bajek.

Zainteresowanych udziałem w zajęciach literackich prosimy o kontakt (mail: kuncewiczowka@mnkd.pl, tel. 81 881 01 02). Terminy zajęć będziemy dostosowywać do Państwa potrzeb.

Wanda Stańczak
Warszawianka, z zawodu dziennikarka. Była redaktorka naczelna miesięcznika “Welkome to Warsaw”. Prowadziła zajęcia ze studentami na Wydziale Dziennikarstwa U.W. Jest autorką tekstów, reżyserem i występuje wraz z zespołem w kabarecie Pół-serio, który założyła. Pełni funkcję  prezesa Stowarzyszenia Autorów Polskich Oddz. Warszawskiego II, pod którego egidą prowadzi spotkania literackie “DACH”. Na swym koncie ma wydanych 12 tomików poetyckich. Była też redaktorką 10 antologii sygnowanych przez SAP. Za krzewienie kultury uhonorowana została dyplomem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, zaś Centrum Kultury Polskiej na Litwie przyznało jej nagrodę im. Stanisława Moniuszki wraz ze statuetką, za tworzenie wizerunku Polski na arenie  międzynarodowej.

Danuta Chyła
Mieszkanka Warszawy. Z zawodu ekonomistka z duszą poetki. Pisze od siedemnastego roku życia. Należy do Grupy poetyckiej Akant i do Stowarzyszenia Autorów Polskich. Występuje w  kabarecie Wandy Stańczak “Pół-serio”. Jej wiersze znalazły się w antologii SAP “ Dziki ogród”

Alina Kuberska
Mieszka w Łodzi. Przygodę z poezją traktuje jako ucieczkę w lepszy świat. Debiutowała tomikiem „Anioł za przedsionkami”, wydała „Reinkarnacje”,  „Życie w stop-klatce” a w styczniu 2017 r. wyszedł najnowszy tomik „W zaciszu serca”. Jej wiersze znajdują się w kilkunastu antologiach, almanachach, a także w rocznikach poetyckich „Białe Kroniki” i dwumiesięczniku literackim „Poezja dzisiaj”. Jest członkiem Stowarzyszenia Autorów Polskich w Warszawie i Stolika Poetyckiego w Łodzi. Od dwóch lat prowadzi portal poetycki www.poezja-sztuka.com

Joanna Jakubik
Warszawianka, obecnie  mieszka z rodziną pod miastem. Jest autorką teczek edukacyjnych dla dzieci; książeczek z bajkami; wydała tomik satyryczny “Makatka z jeleniem”; tomik poetycki “Widok na ciszę”. Ma swój udział w tworzeniu kilkunastu antologii i tomików pokonkursowych.. Jest członkiem Literackiego Klubu Poszukiwaczy Słowa, oraz Stowarzyszenia Autorów Polskich, gdzie pełni rolę sekretarza Warszawskiego Oddziału II. Laureatka wielu konkursów poetyckich i  prozatorskich. Otrzymała dyplom Centrum Kultury Polskiej na Litwie za tworzenie wizerunku Polski na arenie  międzynarodowej, 

Wanda Jaworska-Malicka
Aktorka kabaretowa, autorka tekstów warszawskiego kabretu „Pół-serio” prowadzonego przez Wandę Stańczak.

Beata Moniuszko
Poetka, kompozytorka, ilustratorka książek związana z ZAiKS-em i Stowarzyszeniem  Autorów Polskich. Współautorka antologii wydawanych przez SAP, ZLP, wydawnictwo ASTRUM. Jej autorską  książkę dla dzieci “Poznaję i kocham naturę” wydało Przedszkole Jupik. Wiersz znalazł się w Podręczniku dla Szkół Ogólnokształcących na Ukrainie. Napisała muzykę do sztuk teatralnych. Pisze i wykonuje muzykę dla Kabaretu “Pół-serio”.  Jest laureatką wielu nagród m.in.: Instytutu Badań Literackich PAN oraz Centrum Kultury Polskiej na Litwie. 

Kazimierz Nowacki 
Mieszka w Warszawie, jest członkiem Stowarzyszenia Autorów Polskich, oraz grupy poetyckiej Akant. Jego dorobkiem poetyckim są tomiki  "Zatrzymać chwile", "Strofy życia", “Spacery z Eurydyką”, oraz udział  w antologiach: „Dedykacje”, „Boso po ściernisku” i „Kocha się za nic”

Bartosz Radomski 
Filolog  klasyczny, historyk  idei, doktorant w Zakładzie Studiów nad Renesansem Uniwersytetu Warszawskiego. Jest też członkiem Oddziału Warszawskiego Polskiego Towarzystwa Filologicznego, członkiem Fundacji Babel; członkiem Stowarzyszenia Autorów Polskich oraz tłumaczem literatury rumuńskiej. Współpracuje z wieloma ośrodkami naukowymi w Rumunii. m.inn. z Uniwersytetem Transilvania, Muzeum Narodowym Literatury Rumuńskiej, Rumuńskim Instytutem Kultury w Bukareszcie; Uniwersytem Bukareszteńskim, Akademią Rumuńską. Mieszka w Warszawie. W 2016 roku ukazał się jego debiutancki tomik poetycki pt. “Centaurydy”. 

Teofil Bielecki
Mieszka w Lublinie ale czuje się emocjonalnie związany z Kazimierzem. W latach szkol-nych, w czasie studiów, a potem jako młody inżynier  przyjeżdżał tu po kilka razy w roku. Autor jest laureatem ponad dwudziestu konkursów prozatorskich i poetyckich. Poza wierszami ma w swoim dorobku sześć powieści i kilkadziesiąt opowiadań publikowanych w portalu Fabrica Librorum. Drukiem ukazały się dwie jego książki: poetycka “Transsemantyk i wiersze” oraz opowiadania: “Historia naturalna upałów”.


Powrót
Opinie o stronieDodaj opinię

średnia ocen:

Ta strona nie ma jeszcze komentarzy
Twój podpis:
Treść opinii:
Twoja ocena: 1 2 3 4 5
Newsletter
Wpisz adres e-mail...
Muzealna Cafe
więcej
Logowanie

Biuletyn Informacji Publicznej © Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym - 2013.
Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij
8. ŚWIĘTO WINA NA ZAMKU W JANOWCU / 27 maja 2017

W sobotę 27 maja zapraszamy na 8. edycję Święta Wina na Zamku w Janowcu. Na uczestników czeka degustacja lokalnych win, Jarmark Janowiecki, występy kapel oraz koncert Lublin Street Band.

Więcej

Wesprzyj naswsparcie muzeum

Nr konta: 57 1750 1107 0000 0000 2076 2519