mapa pomniejsz powiększ

mapa pomniejsz powiększ

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym » Wystawy » WYSTAWY CZASOWE » Wystawa projektów scenograficznych Ireny Lorentowicz

Logo MNKD Wystawa projektów scenograficznych Ireny Lorentowicz

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym zaprasza do Oddziału Dom Kuncewiczów przy ul. Małachowskiego 19 na wystawę projektów scenograficznych Ireny Lorentowicz.


Irena Lorentowicz (1908-1985) była malarką, scenografką i pedagogiem. Z Kazimierzem Dolnym związana była od czasu swoich studiów. Lorentowicz była absolwentką warszawskiej Szkoły Sztuk Pięknych, jedną z ulubionych uczennic prof. Tadeusza Pruszkowskiego. Przyjeżdżała do Kazimierza wielokrotnie – jako studentka oraz uznana artystka. Miłość do tego miasteczka kultywowała do śmierci.

Irena Lorentowicz była bliską przyjaciółką Marii Kuncewiczowej. To dzięki niej pisarka nabyła działkę w wąwozie Małachowskiego, na której później stanął jej dom. Historię tej znajomości Kuncewiczowa opisała m.in. w „Fantomach”.

W zbiorach Muzeum Nadwiślańskiego zachowało się kilka prac Ireny Lorentowicz, z czego najciekawsze są bez wątpienia projekty scenograficzne. To za nie artystka zdobyła liczne nagrody w Polsce i za granicą. To właśnie te prace prezentujemy we wnętrzu Domu Kuncewiczów.

Zapraszamy codziennie w godz. 10:00-17:00.


Powrót
Opinie o stronieDodaj opinię

średnia ocen:

Ta strona nie ma jeszcze komentarzy
Twój podpis:
Treść opinii:
Twoja ocena: 1 2 3 4 5
Newsletter
Wpisz adres e-mail...
Muzealna Cafe
więcej
Logowanie

Biuletyn Informacji Publicznej © Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym - 2013.
Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij

Wesprzyj naswsparcie muzeum

Nr konta: 57 1750 1107 0000 0000 2076 2519