mapa pomniejsz powiększ

mapa pomniejsz powiększ

Lubelskie

Logo MNKD WYKŁAD ZBIGNIEWA KIEŁBA

W Gminnym Zespole Szkół w Kazimierzu Dolnym odbył się drugi wykład poświęcony wydarzeniom Bitwy Warszawskiej w ramach projektu „Odkryć z niepamięci". Dziękujemy uczniom klas 7 i 8 za udział w wykładzie oraz prowadzącemu Panu Zbigniewowi Kiełbowi.

 

Wykład dotyczył żołnierzy 13 Batalionu Saperów, którzy polegli w walkach z bolszewikami 27 czerwca 1920 r. Formacja ta, od 1921 r. w ramach 2 Pułku Saperów Kaniowskich stacjonowała w Puławach. W tym mieście w latach 1926-1939 ich śmierć upamiętniała wyjątkowa tablica. Z kolei 2019 r. na Ukrainie odnaleziono ich mogiłę i dokonano przywrócenia ich tożsamości.

Współorganizatorami wydarzenia byli: Gminny Zespół Szkół w Kazimierz Dolnym, Stowarzyszenie Kazimierski Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kazimierzu Dolnym oraz Stowarzyszenie "Wołyński Rajd Motocyklowy".

Wydarzenie było częścią cyklu działań pt. „ODKRYĆ Z NIEPAMIĘCI” przygotowanych przez Muzeum Nadwiślańskie.

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej"

https://www.facebook.com/niepodlegla1918


Powrót
Opinie o stronieDodaj opinię

średnia ocen:

Ta strona nie ma jeszcze komentarzy
Twój podpis:
Treść opinii:
Twoja ocena: 1 2 3 4 5
Newsletter
Wpisz adres e-mail...
Muzealna Cafe
więcej
Logowanie

Biuletyn Informacji Publicznej © Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym - 2013.
Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij
DNI I GODZINY OTWARCIA

Informujemy, że od dn. 20 listopada 2017 nieczynne będą dla zwiedzających (do odwołania) ekspozycje Oddziału Przyrodniczego, Kamienicy Celejowskaiej oraz Manufaktura Muzealna i Biblioteka.

Więcej

Wesprzyj naswsparcie muzeum

Nr konta: 57 1750 1107 0000 0000 2076 2519