mapa pomniejsz powiększ

mapa pomniejsz powiększ

Logo MNKD WYCIECZKA PRZYRODNICZA - Z WIDOKIEM NA WISŁĘ

W związku z remontem konserwatorskim i modernizacją budynków ekspozycje Oddziału Przyrodniczego są zamknięte do odwołania, w związku z tym wycieczki będą realizowane bez możliwości zwiedzania Oddziału Przyrodniczego.

Wycieczka przyrodnicza prowadząca trasą wzdłuż doliny Wisły. Celem jest niezwykle urokliwe miejsce, z którego roztacza się jedna z piękniejszych panoram Małopolskiego Przełomu Wisły. Podczas wędrówki uczestnicy obserwują zmieniający się krajobraz oraz urozmaiconą rzeźbę ternu, a także rośliny i zwierzęta, które występują w swoim naturalnym środowisku. W trakcie wycieczki opowiemy m.in. o ptakach które mają na Wiśle swoje lęgowiska, o roślinach, które przywędrowały na te tereny ze stepów Podola i Besarabii oraz o tym jakie tajemnice kryją wapienne opoki. Ramowa trasa wycieczki prowadzi wiślanym brzegiem od spichlerza Oddzialu Przyrodniczego na Albrechtówkę (wariant któtszy) lub na Skarpę Dobrską (wariant dłuższy) i jest ustalana indywidualnie w zależności od preferencji uczestników.
Czas trwania: ok. 3 - 4 godz. (wariant krótszy) lub 5-6 godz. (wariant dłuższy)
Miejsce: Oddział Przyrodniczy / ul. Puławska 54
Cena: 150  zł od grupy do 30 osób + 5 zł/os. (bilety wstępu do muzeum)
Zgłoszenie uczestnictwa: pon.-pt. w godz. 08:00-15:00, tel. 81 881 03 26 lub drogą elektroniczną: przyrodnicze@mnkd.pl
Termin zgłoszeń: najpóźniej 7 dni przed planowaną wizytą
 


Powrót
Opinie o stronieDodaj opinię

średnia ocen:

Ta strona nie ma jeszcze komentarzy
Twój podpis:
Treść opinii:
Twoja ocena: 1 2 3 4 5
Newsletter
Wpisz adres e-mail...
Muzealna Cafe
więcej
Logowanie

Biuletyn Informacji Publicznej © Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym - 2013.
Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij
DNI I GODZINY OTWARCIA

Informujemy, że od dn. 20 listopada 2017 nieczynne będą dla zwiedzających (do odwołania) ekspozycje Oddziału Przyrodniczego, Domu Kuncewiczów, Kamienicy Celejowskaiej oraz Manufaktura Muzealna i Biblioteka.

 

Więcej

Wesprzyj naswsparcie muzeum

Nr konta: 57 1750 1107 0000 0000 2076 2519