mapa pomniejsz powiększ

mapa pomniejsz powiększ

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym » Wizyta w muzeum » AKTUALNOŚCI » WERNISAŻ WYSTAWY SZYMONA BRODZIAKA / 29 kwietnia 2017

Logo MNKD WERNISAŻ WYSTAWY SZYMONA BRODZIAKA / 29 kwietnia 2017

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym zaprasza na wystawę fotografii Szymona Brodziaka, jednego z najzdolniejszych i najbardziej rozpoznawalnych fotografów młodego pokolenia. Prezentacja twórczości w Galerii Wystaw Czasowych będzie pierwszą muzealną wystawą cenionego fotografa.

Szymon Brodziak (ur. 1979) należy dziś do światowej czołówki młodych fotografów, którzy posługują się tylko i wyłącznie językiem fotografii czarno-białej. Jego pozycja ugruntowana została wieloma głośnymi sesjami zdjęciowymi i kampaniami reklamowymi, prestiżowymi nagrodami oraz wystawami w znanych galeriach i muzeach. Podczas Festiwalu Filmu w Cannes w 2013 r. jury Fashion TV Photographers Awards uznało go najlepszym fotografem na świecie w kategorii czarno-białych kampanii reklamowych. Wyrazem uznania, jakim darzą go znawcy i sympatycy fotografii czarno-białej była berlińska wystawa „Newton. Horvat. Brodziak”, zaprezentowana w Museum für Fotografie w 2015 r. Warto podkreślić, że jest jak dotąd najmłodszym fotografem, który został zaproszony przez Fundację Helmuta Newtona do skonfrontowania swoich prac z dziełami mistrza.

Fenomen twórczości Brodziaka polega na umiejętnym łączeniu fotografii artystycznej z fotografią mody i aktu, co przynosi niezwykłe efekty w postaci wysmakowanych, wyrazistych, często ekspresyjnych zdjęć. Interesuje go tylko i wyłącznie fotografia czarno-biała, przy pomocy której buduje wyrafinowany nastrój zdjęć i podkreśla ich wizualną dramaturgię. Od początku, dzięki klarownej wizji swoich prac i umiejętnemu dobieraniu środków wyrazu, tworzy niezwykle sugestywne obrazy, które ujawniają jego oryginalny i rozpoznawalny styl.

W Galerii Wystaw Czasowych Muzeum Nadwiślańskiego pokazanych zostanie 45 zdjęć Brodziaka, które wprowadzą widzów w świat wyrafinowanego piękna jego czarno-białej fotografii. Zapraszamy na wernisaż wystawy, który odbędzie się w sobotę 29 kwietnia o godz. 15:00. Otwarcie wzbogaci koncert Grabka i Mai Koman, z wizualizacjami Pani Pawlowsky.

INFORMACJE O WYSTAWIE:
Wernisaż wystawy: 29 kwietnia 2017 / godz. 15:00
Termin wystawy: 30 kwietnia – 23 lipca 2017
Miejsce: Galeria Wystaw Czasowych Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym / Rynek 19
Kurator wystawy: dr Seweryn Kuter
Współpraca organizacyjna: Anna Polak
Mecenas wystawy: Roman Roszkiewicz
Oprawa graficzna: Piotr Marzol
Hashtagi: #uchwycicpiekno #seizthebeauty #brodziakpower

PATRONI MEDIALNI:

     

            

PARTNERZY:


Powrót
Opinie o stronieDodaj opinię

średnia ocen:

Ta strona nie ma jeszcze komentarzy
Twój podpis:
Treść opinii:
Twoja ocena: 1 2 3 4 5
Newsletter
Wpisz adres e-mail...
Muzealna Cafe
więcej
Logowanie

Biuletyn Informacji Publicznej © Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym - 2013.
Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij
WERNISAŻ WYSTAWY SZYMONA BRODZIAKA / 29 kwietnia 2017

W sobotę 29 kwietnia o godz. 15:00 zapraszamy na wernisaż wystawy Szymona Brodziaka, jednego z najbardziej cenionych polskich fotografów młodego pokolenia. Wstęp wolny!

Więcej

Wesprzyj naswsparcie muzeum

Nr konta: 57 1750 1107 0000 0000 2076 2519