mapa pomniejsz powiększ

mapa pomniejsz powiększ

Lubelskie
Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym » Wizyta w muzeum » AKTUALNOŚCI » WYSTAWA 'ANDRZEJ SIEMIŃSKI. DUCH I MIEJSCE'

Logo MNKD WYSTAWA 'ANDRZEJ SIEMIŃSKI. DUCH I MIEJSCE'

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym zaprasza do Galerii Wystaw Czasowych w Gmachu Głównym przy Rynku 19 na wystawę „Andrzej Siemiński. Duch i miejsce”.

  

Na wystawie prezentowane są prace z całego okresu twórczości artysty. Malarstwo Andrzeja Siemińskiego jest niezwykle osobiste, a momentami wręcz intymne. To zapis jego relacji z miejscem i ludźmi, oraz, może przede wszystkim, odbicie jego głębokich duchowych doznań.
Przestrzeń, w której rozgrywają się narracje, to Nowy Jork, gdzie mieszkał w latach 1988-1991 i Kazimierz Dolny, gdzie spędził dzieciństwo i gdzie powrócił, i mieszkał do końca swoich dni, do 2015 r. Zaburzenie topografii miasteczka mitologizuje to miejsce. Siemiński wpisuje w tę przestrzeń postaci, które często identyfikujemy, ale pomimo to obrazy stają się uniwersalną opowieścią.

Niezwykle ważny jest cykl prac, których tematem jest pojedynczy człowiek z jego różnie pojmowaną samotnością. Kolejna duża seria obrazów powstała pod wpływem duchowych doświadczeń. Przepełnione mistyką przekraczają granice świata rzeczywistego. Wystawa jest opowieścią o artyście, świecie, w którym żył a także o jego lękach i nadziejach.

O wystawie można posłuchać:
TUTAJ

TUTAJ


Powrót
Opinie o stronieDodaj opinię

średnia ocen:

Ta strona nie ma jeszcze komentarzy
Twój podpis:
Treść opinii:
Twoja ocena: 1 2 3 4 5
Newsletter
Wpisz adres e-mail...
Muzealna Cafe
więcej
Logowanie

Biuletyn Informacji Publicznej © Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym - 2013.
Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij
DNI I GODZINY OTWARCIA

Informujemy, że od dn. 20 listopada 2017 nieczynne będą dla zwiedzających (do odwołania) ekspozycje Oddziału Przyrodniczego, Domu Kuncewiczów, Kamienicy Celejowskaiej oraz Manufaktura Muzealna i Biblioteka.

 

Więcej

Wesprzyj naswsparcie muzeum

Nr konta: 57 1750 1107 0000 0000 2076 2519