mapa pomniejsz powiększ

mapa pomniejsz powiększ

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym » Wizyta w muzeum » AKTUALNOŚCI » WARSZTATY ZŁOTNICZE DLA MUZEALNIKÓW / 25-27 września

Logo MNKD WARSZTATY ZŁOTNICZE DLA MUZEALNIKÓW / 25-27 września

Muzeum Nadwiślańskie zaprasza muzealników i osoby zawodowo zajmujące się historią sztuki złotniczej na Ogólnopolskie Warsztaty Złotnicze dla Muzealników. Organizowana tradycyjnie przez Oddział Muzeum Sztuki Złotniczej kolejna edycja Warsztatów odbędzie się w dn. 25-27 września 2017 r.

Warsztaty są kontynuacją prowadzonych od 2009 r. działań o charakterze seminarium naukowego, których celem jest poszerzenie dotychczasowej wiedzy muzealników z zakresu złotnictwa, zarówno od strony teoretycznej jak i praktycznej. Prowadzą je wybitni znawcy sztuki złotniczej, w tym muzealnicy z wieloletnim stażem zawodowym z czołowych muzeów polskich. Warsztaty organizowane są z myślą o tym, by służyć pomocą osobom pracującym z zabytkami dawnego złotnictwa, zwłaszcza w zakresie warsztatu naukowego badacza dawnej sztuki złotniczej, metodologii badań, problematyki konserwatorskiej czy probiernictwa. Uczestnicy zapoznają się również z zagadnieniami warsztatowymi złotnictwa, dotyczącymi materiałów, technik i technologii wykonywania i zdobienia przedmiotów złotniczych oraz z zagadnieniem znaków złotniczych na starych srebrach. Także wymiana doświadczeń między uczestnikami, ułatwia rozwiązywanie konkretnych problemów naukowych, konserwatorskich, czy dotyczących falsyfikatów na rynku antykwarycznym i w muzeach, z jakimi niejednokrotnie borykają się oni w swojej pracy.

Prowadzenia tegorocznych warsztatów podjęli się m.in.: Ryszard Bobrow z Muzeum Narodowego w Warszawie, Dariusz Nowacki z Zamku Królewskiego na Wawelu – Państwowych Zbiorów Sztuki oraz dr Joanna Paprocka-Gajek z Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Własnoręcznych prób posługiwania się niektórymi dawnymi technikami złotniczymi czy czyszczenia starych sreber, każdy z uczestników będzie mógł dokonać pod okiem, mistrza złotnika, grawera i konserwatora Mariana Klabisza.

Uczestnictwo w Warsztatach jest odpłatne. Zapewniamy zakwaterowanie i catering. Wszelkich bliższych informacji udzieli Aniela Ryndziewicz, kierownik Oddziału Muzeum Sztuki Złotniczej (adres e-mail: zlotnictwo@mnkd.pl,  nr tel. 504 164 773). Nabór na Warsztaty został zamknięty.


Powrót
Opinie o stronieDodaj opinię

średnia ocen:

Ta strona nie ma jeszcze komentarzy
Twój podpis:
Treść opinii:
Twoja ocena: 1 2 3 4 5
Newsletter
Wpisz adres e-mail...
Muzealna Cafe
więcej
Logowanie

Biuletyn Informacji Publicznej © Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym - 2013.
Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij
WYSTAWA MALARSTWA TADEUSZA CHYŁY / do 1 października

Zapraszamy do Galerii Wystaw Czasowych na największą jak do tej pory prezentajcę twórczości malarskiej Tadeusza Chyły (1933-2014), znanego piosenkarza, satyryka i aktora.

Więcej

Wesprzyj naswsparcie muzeum

Nr konta: 57 1750 1107 0000 0000 2076 2519