mapa pomniejsz powiększ

mapa pomniejsz powiększ

Logo MNKD WARSZTATY Przepis na skamieliny

W związku z remontem konserwatorskim i modernizacją budynków ekspozycje Oddziału Przyrodniczego są zamknięte do odwołania, w związku z tym warsztaty będą realizowane bez możliwości zwiedzania Oddziału Przyrodniczego. Mogą być przeprowadzone w Puławach w sali edukacyjnej lub szkołach.

Przepis na skamieliny
Czy spacerując nad Wisłą, szczególnie w miejscach dawnych kamieniołomów, myśleliście kiedyś o tym, że chodzicie po wielkim cmentarzysku? Że biała wapienna skała składa się ze szczątków organizmów, które żyły tutaj miliony lat temu? Wszyscy fascynują się dinozaurami, a przecież w morskich głębinach mieszkały równie ciekawe stworzenia. To one zostawiły po sobie ślady w skale wapiennej w formie skamieniałości. Liczące kilkadziesiąt milionów lat odciski gąbek, muszli ramienionogów, ślimaków czy małży, fragmenty szkieletów belemnitów, odciski pancerzy i kolce jeżowców lub zęby rekinów dają obraz ówczesnej fauny. Podczas warsztatów uczestnicy będą mogli obejrzeć z bliska i dotknąć prawdziwych skamieniałości, odtworzą proces ich powstawania przy pomocy wody, gipsu i współczesnych muszli oraz stworzą rekonstrukcję życia morza z okresu kredy. 


Czas trwania: ok. 2,5 godz.
Cena: 170  zł od grupy do 30 osób 
Zgłoszenie uczestnictwa: pon.-pt. w godz. 08:00-15:00, tel. 81 881 03 26 lub drogą elektroniczną: przyrodnicze@mnkd.pl 

Współfinansowane z WFOŚ

                                                                                                                        


Powrót
Opinie o stronieDodaj opinię

średnia ocen:

Ta strona nie ma jeszcze komentarzy
Twój podpis:
Treść opinii:
Twoja ocena: 1 2 3 4 5
Newsletter
Wpisz adres e-mail...
Muzealna Cafe
więcej
Logowanie

Biuletyn Informacji Publicznej © Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym - 2013.
Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij
DNI I GODZINY OTWARCIA

Informujemy, że od dn. 20 listopada 2017 nieczynne będą dla zwiedzających (do odwołania) ekspozycje Oddziału Przyrodniczego, Domu Kuncewiczów, Kamienicy Celejowskaiej oraz Manufaktura Muzealna i Biblioteka.

 

Więcej

Wesprzyj naswsparcie muzeum

Nr konta: 57 1750 1107 0000 0000 2076 2519