mapa pomniejsz powiększ

mapa pomniejsz powiększ

Lubelskie
Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym » Lokalizacje » Oddział Grodzisko Żmijowiska » Warsztaty Archeologii Doświadczalnej - rozdział zamknięty

Logo MNKD Warsztaty Archeologii Doświadczalnej - rozdział zamknięty

W roku 2019 odbyła się 15 – bez wątpienia udana! - edycja Warsztatów Archeologii Doświadczalnej. Przedsięwzięcie to było przez wiele lat ikoną działalności Grodziska Żmijowiska – oddziału Muzeum Nadwiślańskiego i funkcjonującego tam ośrodka archeologii doświadczalnej. Zjednało sobie popularność, życzliwość i wsparcie dużego grona miłośników dawnej kultury materialnej i rekonstruktorów historycznych z niemal całej Polski, a także z zagranicy. Jednak życie jest procesem dynamicznym i wymaga nowych pomysłów, wyzwań i prób przeciwstawienia się rutynie. Zapadła więc decyzja, że jubileuszowa, 15 edycja Warsztatów Archeologii Doświadczalnej w Żmijowiskach w roku 2019 była zarazem ostatnią.Nie oznacza to jednak, że z Grodziska Żmijowiska znikną zmagania eksperymentatorów z trudną do praktycznego zgłębienia kulturą materialną średniowiecza czy innych epok. Chcemy aby działania te rozłożyły się w czasie na cały sezon, a może nawet rok, gdyż kumulowanie ich na okres jednego tygodnia – choć może było widowiskowe – odbierało komfort realizacji niełatwych niekiedy  organizacyjnie i logistycznie eksperymentów, co utrudniało staranne, wymagające precyzji prowadzenie procesu poznawczego i badawczego. A właśnie te dwa procesy legły u podstaw powołania do życia ośrodka archeologii doświadczalnej w Żmijowiskach.
Zatem, w trosce o wspomniany komfort działań zarówno dla realizatorów eksperymentów, jak i dla organizatorów działań, chcemy możliwie szybko stworzyć na rok 2020 terminarz aktywności ośrodka w Żmijowiskach z wyszczególnieniem konkretnych zadań w konkretnych terminach, aby z odpowiednim wyprzedzeniem poinformować o nim wszystkich zainteresowanych, którzy chcieliby w nich uczestniczyć.
W związku z powyższym zwracamy się do wszystkich naszych dotychczasowych partnerów, współpracowników i przyjaciół aby zgłaszali do nas swoje pomysły na planowane eksperymenty z podaniem jak najbardziej dogodnego dla nich terminu. Będziemy starali się unikać zbytniego nakładania się terminów, co pozwoli realizować planowane działania w większym niż dotychczas spokoju i lepszym zabezpieczeniu logistyczno-materiałowym.

Drodzy Przyjaciele – liczymy na was. Pomysły archeologicznych eksperymentów w Grodzisku Żmijowiska możecie zgłaszać do nas już od dziś (karta zgłoszenia w załączeniu). Mamy wielką nadzieję, że przy Waszym wsparciu i naszym najpełniejszym zaangażowaniu nowa formuła aktywności ośrodka nad Jankówką sprawdzi się i pozwoli na pozyskanie nowych, ciekawych materiałów do trzeciej już publikacji o archeologii doświadczalnej w Muzeum Nadwiślańskim.
A zatem – coś się kończy, coś się zaczyna….
KARTA ZGŁOSZENIOWA

 


Powrót
Opinie o stronieDodaj opinię

średnia ocen:

Ta strona nie ma jeszcze komentarzy
Twój podpis:
Treść opinii:
Twoja ocena: 1 2 3 4 5
Newsletter
Wpisz adres e-mail...
Muzealna Cafe
więcej
Logowanie

Biuletyn Informacji Publicznej © Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym - 2013.
Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij
DNI I GODZINY OTWARCIA

Informujemy, że od dn. 20 listopada 2017 nieczynne będą dla zwiedzających (do odwołania) ekspozycje Oddziału Przyrodniczego, Kamienicy Celejowskaiej oraz Manufaktura Muzealna i Biblioteka.

Więcej

Wesprzyj naswsparcie muzeum

Nr konta: 57 1750 1107 0000 0000 2076 2519