mapa pomniejsz powiększ

mapa pomniejsz powiększ

Lubelskie
Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym » O Muzeum » Projekty » Warszataty edukacyjne w Muzeum Nadwiślańskim w Kazimierzu Dolnym / 2014

Logo MNKD Warszataty edukacyjne w Muzeum Nadwiślańskim w Kazimierzu Dolnym / 2014

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym  w okresie od maja do  grudnia 2014 r. realizuje projekt  "Warsztaty edukacyjne w Muzeum Nadwiślańskim w Kazimierzu Dolnym", w ramach Programu: Edukacja, Priorytet: Edukacja kulturalna, dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Projekt zakłada rozwój  i wzbogacenie oferty kulturalnej i edukacyjnej Muzeum Nadwiślańskiego, poprzez realizację warsztatów z dziedziny sztuki złotniczej i archeologii doświadczalnej oraz warsztatów z wykorzystaniem technik plastycznych.

Warsztaty archeologii doświadczalnej to propozycja dla seniorów, którzy w czasie zajęć mają okazję uczestniczyć w eksperymentalnym odtwarzaniu technik garncarskich i pożywienia Słowian. Zajęcia z dziedziny sztuki złotniczej skierowane do seniorów i młodzieży,  umożliwiają zapoznanie się z tajnikami sztuki złotniczej oraz aktywny udział w procesie tworzenia drobnych przedmiotów biżuteryjnych. Natomiast warsztaty plastyczne dla dzieci są okazją do odkrywania i  rozwoju własnych zainteresowań oraz „nauki poprzez zabawę”.

W działania projektowe zaangażowane są oddziały Muzeum Nadwiślańskiego: Grodzisko Żmijowiska (gdzie prowadzone są warsztaty archeologiczne) oraz Muzeum Sztuki Złotniczej (realizujące warsztaty złotnicze), natomiast na bazie prac wystawy „Chaim Goldberg. Powrót do Kazimierza nad Wisłą”,
w Galerii Wystaw Czasowych w Gmachu Głównym Muzeum zostały opracowane warsztaty plastyczne.

Planuje się udział około 350 beneficjentów bezpośrednich w warsztatach edukacyjnych.


Powrót
Opinie o stronieDodaj opinię

średnia ocen:

Ta strona nie ma jeszcze komentarzy
Twój podpis:
Treść opinii:
Twoja ocena: 1 2 3 4 5
Newsletter
Wpisz adres e-mail...
Muzealna Cafe
więcej
Logowanie

Biuletyn Informacji Publicznej © Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym - 2013.
Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij
DNI I GODZINY OTWARCIA

Informujemy, że od dn. 20 listopada 2017 nieczynne będą dla zwiedzających (do odwołania) ekspozycje Oddziału Przyrodniczego, Kamienicy Celejowskaiej oraz Manufaktura Muzealna i Biblioteka.

Więcej

Wesprzyj naswsparcie muzeum

Nr konta: 57 1750 1107 0000 0000 2076 2519