mapa pomniejsz powiększ

mapa pomniejsz powiększ

Lubelskie
Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym » Wizyta w muzeum » AKTUALNOŚCI » URODZINY MARII KUNCEWICZOWEJ / 30-31 października

Logo MNKD URODZINY MARII KUNCEWICZOWEJ / 30-31 października

30 października przypadają urodziny Marii Kuncewiczowej. Które dokładnie? Sama pisarka podawała aż trzy daty swego przyjścia na świat (choć przy tym była, to – jak prawdziwa dama – tego nie pamięta). Były to kolejno lata 1895, 1897 i 1899. Od Państwa zależy, którą z nich potraktują Państwo jako obowiązkową.

Z tej okazji (i mamy nadzieję, że obecna sytuacja epidemiologiczna nie pokrzyżuje naszych planów) Dom Kuncewiczów czyli ukochana Istota Pani Marii zaprasza na oprowadzanie kuratorskie ( piątek 30 października, godz. 12.00, cena biletu 1 zł.) oraz spacer sentymentalny po Kazimierzu Dolnym trasą Marii Kuncewiczowej (sobota, 31 października godz. 11.00, cena 11 zł. Start – taras Domu Kuncewiczów). Integralną częścią obydwu wydarzeń będzie wizyta na kazimierskim cmentarzu i zapalenie zniczy na grobie Marii i Jerzego Kuncewiczów.
Z okazji urodzin naszej Patronki planujemy również wydarzenia w sieci – na blogu Domu Kuncewiczów www.narynkuusiascwkazimierzu.pl O szczegółach poinformujemy wkrótce!

 


Powrót
Opinie o stronieDodaj opinię

średnia ocen:

Ta strona nie ma jeszcze komentarzy
Twój podpis:
Treść opinii:
Twoja ocena: 1 2 3 4 5
Newsletter
Wpisz adres e-mail...
Muzealna Cafe
więcej
Logowanie

Biuletyn Informacji Publicznej © Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym - 2013.
Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij
DNI I GODZINY OTWARCIA

Informujemy, że od dn. 20 listopada 2017 nieczynne będą dla zwiedzających (do odwołania) ekspozycje Oddziału Przyrodniczego, Kamienicy Celejowskaiej oraz Manufaktura Muzealna i Biblioteka.

Więcej

Wesprzyj naswsparcie muzeum

Nr konta: 57 1750 1107 0000 0000 2076 2519