mapa pomniejsz powiększ

mapa pomniejsz powiększ

Lubelskie
Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym » Wizyta w muzeum » AKTUALNOŚCI » UROCZYSTE OTWARCIE DOMU KUNCEWICZÓW / 19 czerwca

Logo MNKD UROCZYSTE OTWARCIE DOMU KUNCEWICZÓW / 19 czerwca

19 czerwca 2020 r. odbyło się uroczyste otwarcie oddziału Dom Kuncewiczów Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym. Uczestniczyli w nim m.in. przedstawiciele władz miejskich Kazimierza Dolnego, mieszkańcy i turyści oraz pracownicy Muzeum.

Przecięcia wstęgi na drzwiach wejściowych budynku, odnowionego w ramach projektu Remont konserwatorski i modernizacja ekspozycji w wybranych zabytkowych obiektach Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, dokonał dyrektor MNKD, dr Piotr Kondraciuk.
W ogrodzie, przed tarasem Domu zaproszeni goście posadzili róże. To ukochane kwiaty pisarki, Marii Kuncewiczowej.
Uroczystości towarzyszył muzealnych piknik. W piątek, sobotę i niedzielę wszyscy zainteresowani mogli wziąć udział w spacerach tematycznych, oprowadzaniu kuratorskim oraz warsztatach malowania na szkle, odbywających się w Domu Kuncewiczów.
Willa „Pod Wiewiórką” jest drugim (po Domu z Modliborzyc) obiektem oddanym do użytku w ramach projektu. Po dwóch latach ekspozycje Domu czekają na zwiedzających. W sezonie efekty prac konserwatorskich można podziwiać codziennie, od 10.00 do 17.00. Ostatnie wejście turystów odbywa się o 16.30.

 


Powrót
Opinie o stronieDodaj opinię

średnia ocen:

Ta strona nie ma jeszcze komentarzy
Twój podpis:
Treść opinii:
Twoja ocena: 1 2 3 4 5
Newsletter
Wpisz adres e-mail...
Muzealna Cafe
więcej
Logowanie

Biuletyn Informacji Publicznej © Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym - 2013.
Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij
DNI I GODZINY OTWARCIA

Informujemy, że od dn. 20 listopada 2017 nieczynne będą dla zwiedzających (do odwołania) ekspozycje Oddziału Przyrodniczego, Kamienicy Celejowskaiej oraz Manufaktura Muzealna i Biblioteka.

 

Więcej

Wesprzyj naswsparcie muzeum

Nr konta: 57 1750 1107 0000 0000 2076 2519