mapa pomniejsz powiększ

mapa pomniejsz powiększ

Lubelskie
Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym » Wystawy » ARCHIWUM WYSTAW » Uchwycić piękno. Fotografia Szymona Brodziaka

Logo MNKD Uchwycić piękno. Fotografia Szymona Brodziaka

W okresie od końca kwietnia do lipca 2017 r. Muzeum Nadwiślańskie prezentowało w Galerii Wystaw Czasowych pierwszą w kraju muzealną wystawę fotografii Szymona Brodziaka, jednego z najzdolniejszych i najbardziej rozpoznawalnych fotografów młodego pokolenia na świecie.

Szymon Brodziak (ur. 1979) należy dziś do światowej czołówki młodych fotografów, którzy posługują się tylko i wyłącznie językiem fotografii czarno-białej. Jego pozycja ugruntowana została wieloma głośnymi sesjami zdjęciowymi i kampaniami reklamowymi, prestiżowymi nagrodami oraz wystawami w znanych galeriach i muzeach. Podczas Festiwalu Filmu w Cannes w 2013 r. jury Fashion TV Photographers Awards uznało go najlepszym fotografem na świecie w kategorii czarno-białych kampanii reklamowych. Wyrazem uznania, jakim darzą go znawcy i sympatycy fotografii czarno-białej była berlińska wystawa „Newton. Horvat. Brodziak”, zaprezentowana w Museum für Fotografie w 2015 r. Warto podkreślić, że jest jak dotąd najmłodszym fotografem, który został zaproszony przez Fundację Helmuta Newtona do skonfrontowania swoich prac z dziełami mistrza.

Fenomen twórczości Brodziaka polega na umiejętnym łączeniu fotografii artystycznej z fotografią mody i aktu, co przynosi niezwykłe efekty w postaci wysmakowanych, wyrazistych, często ekspresyjnych zdjęć. Interesuje go tylko i wyłącznie fotografia czarno-biała, przy pomocy której buduje wyrafinowany nastrój zdjęć i podkreśla ich wizualną dramaturgię. Od początku, dzięki klarownej wizji swoich prac i umiejętnemu dobieraniu środków wyrazu, tworzy niezwykle sugestywne obrazy, które ujawniają jego oryginalny i rozpoznawalny styl.

Fotografie Brodziaka z jednej strony niepokoją wizualną dramaturgią i niejednoznacznym nastrojem, z drugiej zaś zachwycają wysmakowaną estetyką. Piękno, które stara się uchwycić w kadrze jako optymalny obraz swojej wizji, każdy z nas może odczytać na swój sposób, zgodnie z dewizą fotografa, który uważa, że „jesteśmy tym, co widzimy”. W Galerii Wystaw Czasowych zaprezentowano 40 fotografii, dających przegląd dotychczasowych osiągnięć artysty w dziedzinie czarno-białej fotografii. Zapraszamy codziennie w godz. 10:00-17:00.

   

PROGRAM:
- 29 kwietnia / godz. 15:00 / Wernisaż wystawy / Koncert Grabka i Mai Koman / Wizualizacje Pani Pawlowsky
- 20/21 maja / godz. 19:00-01:00 / Nadwiślańska Noc Muzeów / wstęp wolny
- 3 czerwca / godz. 12:00 / Oprowadzanie kuratorskie po wystawie / dr Seweryn Kuter / wstęp wolny
- 8 lipca / godz. 13:00 / Oprowadzanie kuratorskie po wystawie / dr Seweryn Kuter / wstęp wolny

INFORMACJE O WYSTAWIE:
Termin wystawy: 30 kwietnia – 23 lipca 2017
Miejsce: Galeria Wystaw Czasowych MNKD / Rynek 19
Kurator wystawy: dr Seweryn Kuter
Współpraca organizacyjna: Anna Polak
Mecenas wystawy: Roman Roszkiewicz
Oprawa graficzna: Piotr Marzol
Oprawa muzyczna: Grabek feat. Maja Koman
Oprawa wizualna: Pani Pawlowsky
Hashtagi: #uchwycicpiekno #seizthebeauty #brodziakpower 

www.szymonbrodziak.com

PATRONI MEDIALNI:

     

           

PARTNERZY:


Powrót
Opinie o stronieDodaj opinię

średnia ocen:

Ta strona nie ma jeszcze komentarzy
Twój podpis:
Treść opinii:
Twoja ocena: 1 2 3 4 5
Newsletter
Wpisz adres e-mail...
Muzealna Cafe
więcej
Logowanie

Biuletyn Informacji Publicznej © Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym - 2013.
Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij
DNI I GODZINY OTWARCIA

Informujemy, że od dn. 20 listopada 2017 nieczynne będą dla zwiedzających (do odwołania) ekspozycje Oddziału Przyrodniczego, Kamienicy Celejowskaiej oraz Manufaktura Muzealna i Biblioteka.

Więcej

Wesprzyj naswsparcie muzeum

Nr konta: 57 1750 1107 0000 0000 2076 2519