mapa pomniejsz powiększ

mapa pomniejsz powiększ

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym » Wizyta w muzeum » AKTUALNOŚCI » ŚWIĘTO MARII KUNCEWICZOWEJ / 18-19 sierpnia

Logo MNKD ŚWIĘTO MARII KUNCEWICZOWEJ / 18-19 sierpnia

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym zaprasza w dniach 18-19 sierpnia na Święto Marii Kuncewiczowej. Wydarzenie organizowane jest co roku przez Oddział Dom Kuncewicz, aby przypomiać postać pisarki, jej życie i oryginalną twórczość literacką.

W sobotę 18 sierpnia o godz. 15:00 w pomieszczeniach kazimierskiej Wozowni przy ul. Zamkowej 4 (kompleks budynków Parafii św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja Apostoła) odbędzie się okolicznościowe spotkanie, połączone z prelekcją Danuty Sękalskiej. W trakcie spotkania zostanie zaprezentowany Dyplom Medalu Niepodległości dla Marii Kuncewiczowej. Pisarka otrzymała to wyróżnienie do Marszałka Józefa Piłsudskiego. Za co? Odkryjemy to dzięki wspomnieniom Kuncewiczowej z tego wydarzenia, zapisanym w jej książkach.

Swoją premierę na Święcie będzie mieć oryginalny ekslibris naszego oddziału. Pieczęć, zaprojektowaną przez studentów Wydziału Artystycznego UMCS, otrzymaliśmy w ramach podziękowania za dotychczasową współpracę.

Najważniejszym punktem sobotniego spotkania będzie wykład Danuty Sękalskiej publicystki, dziennikarki i tłumaczki, autorki powstającej właśnie monografii Marii Kuncewiczowej. Prelekcja będzie dotyczyć relacji pisarki i jej jedynego syna, Witolda. W tej opowieści nie zabraknie wzruszeń i... nowych faktów odkrytych w prywatnej korespondencji Marii i Witolda Kuncewiczów.

W niedzielę 19 sierpnia o godz. 12:00 zapraszamy na spacer literacki szlakiem Dwóch Księżyców. Wyprawa, która wyrusza sprzed Domu Kuncewiczów (ul. Małachowskiego 19) będzie mieć świąteczny charakter. Podczas spaceru dokonamy uroczystego otwarcia szlaku – to znaczy jego udostępnienia (za pomocą mapy i kodów QR) w przestrzeni Kazimierza Dolnego.

Wstęp wolny na oba wydarzenia, zapraszamy!


Powrót
Opinie o stronieDodaj opinię

średnia ocen:

Ta strona nie ma jeszcze komentarzy
Twój podpis:
Treść opinii:
Twoja ocena: 1 2 3 4 5
Newsletter
Wpisz adres e-mail...
Muzealna Cafe
więcej
Logowanie

Biuletyn Informacji Publicznej © Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym - 2013.
Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij
DNI I GODZINY OTWARCIA

Informujemy, że od dn. 20 listopada 2017 nieczynne będą dla zwiedzających (do odwołania) ekspozycje Oddziału Przyrodniczego, Domu Kuncewiczów, Kamienicy Celejowskaiej oraz Manufaktura Muzealna i Biblioteka.

 

Więcej

Wesprzyj naswsparcie muzeum

Nr konta: 57 1750 1107 0000 0000 2076 2519