mapa pomniejsz powiększ

mapa pomniejsz powiększ

Lubelskie

Logo MNKDKalendarium


31.07.2019, g. 10:00

Światło i mrok. Leszek Mądzik. 50 lat Sceny Plastycznej KUL Gmach Główny MNKD

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym zaprasza do Galerii Wystaw Czasowych na wystawę pt. „Światło i mrok. Leszek Mądzik. 50 lat sceny plastycznej KUL" poświęconej twórczości profesora Leszka Mądzika, twórcy, założonej w 1969 r., Sceny Plastycznej KUL. Aranżacja, przygotowana przez Artystę, w pełni wprowadza nas w atmosferę teatru. Obowiązuje bilet wstępu. Zapraszamy.

Więcej

31.07.2019, g. 10:00

Nele Blanckaert – Nico Delaide. Sztuka biżuterii Gmach Główny MNKD

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym zaprasza do Gmachu Głównego przy Rynku 19 na wystawę pt. „Nele Blanckaert – Nico Delaide. Sztuka biżuterii”. Nele Blanckaert oraz Nico Delaide to laureaci ubiegłorocznego konkursu Prezentacje 2018. Artyści pochodzą z Belgii. Tegoroczna wystawa pokaże artystyczne realizacje złotników prezentując szerokie spektrum ich mistrzostwa. Zapraszamy.

Więcej

31.07.2019, g. 12:00

Uczniowie Pruszkowskiego. Historia scenografii polskiej / wykład Gmach Główny MNKD

Zapraszamy w środę 31 lipca o godz. 12:00 do Gmachu Głównego na wykład Doroty Seweryn-Puchalskiej poświęcony historii scenografii polskiej oraz uczniom Pruszkowskiego. Wśród autorów znakomitych realizacji scenograficznych okresu międzywojennego i powojennego byli tacy twórcy jak, m.in.: Wacław Ujejski, Teresa Roszkowska, Aleksander Jędrzejewski, Władysław Daszewski, Jadwiga Przeradzka. Wcześniej byli uczniami profesora Tadeusza Pruszkowskiego. Na ile edukacja malarska i idee przekazane przez mistrza wpłynęły na ich realizacje scenograficzne? Wstęp na podstawie biletu do Muzeum.

Więcej
Newsletter
Wpisz adres e-mail...
Muzealna Cafe
więcej
Logowanie

Biuletyn Informacji Publicznej © Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym - 2013.
Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij
DNI I GODZINY OTWARCIA

Informujemy, że od dn. 20 listopada 2017 nieczynne będą dla zwiedzających (do odwołania) ekspozycje Oddziału Przyrodniczego, Domu Kuncewiczów, Kamienicy Celejowskaiej oraz Manufaktura Muzealna i Biblioteka.

 

Więcej

Wesprzyj naswsparcie muzeum

Nr konta: 57 1750 1107 0000 0000 2076 2519