mapa pomniejsz powiększ

mapa pomniejsz powiększ

Logo MNKDKalendarium


28.07.2017, g. 10:00

Wystawa prac Sławomira Marca Oddział Kamienica Celejowska

Zapraszamy do Oddziału Kamienica Celejowska na wystawę "Obrazy użytkowe... i to nie wszystko". Zobaczyć na niej można prace Sławomira Marca, jednego z najciekawszych i najbardziej cenionych współczesnych artystów oraz teoretyków sztuki.  Sławomir Marzec (ur. 1962) kształcił się w ASP w Warszawie i Kunstakademie w Düsseldorfie. Od 1988 r. jest pedagogiem w ASP w Warszawie, gdzie obecnie prowadzi Pracownię Malarstwa na Wydziale Grafiki. Jest autorem przeszło 70 wystaw indywidualnych i wielu zbiorowych oraz ponad dwustu publikacji z pogranicza teorii i krytyki sztuki. Opublikował trzy książki: Sztuka, czyli wszystko. Krajobraz po postmodernizmie (2008), Wszystko, czyli obraz i obrazy (2012) i Sztuka polska 1993-2014. Arthome versus artworld (2012). Zapraszamy! 

Więcej

28.07.2017, g. 10:00

Wystawa rzeźb Sylwestra Ambroziaka Oddział Kamienica Celejowska

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym zaprasza do Oddziału Kamienica Celejowska na wystawę rzeźb Sylwestra Ambroziaka, jednego z najciekawszych współczesnych artystów polskich. Wystawa nosi tytuł "Nazywam się człowiek". Artysta pokazuje w sztuce człowieka okaleczonego. Jest znakomitym obserwatorem i komentatorem dzisiejszych zjawisk, dlatego nie poprzestaje na abstrakcyjnych pojęciach i ogólnikach. Dotyka tematów aborcji, agresji czy przemocy. Tytuł wystawy wyraźnie kieruje nas w świat człowieka pokazując jego skomplikowaną strukturę, wręcz tajemnicę, którą w sobie nosi. Wstęp wolny!

Więcej

28.07.2017, g. 09:00

Wystawa 'Bursztyn w świetle dwóch księżyców' Oddział Przyrodniczy

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym zaprasza do Oddziału Przyrodniczego przy ul. Puławskiej 54 na wystawę zatytułowaną "Bursztyn w świetle dwóch księżyców". Wystawa malarstwa Krystyny Rudzkiej-Przychody i bursztynowej pasji Lucjana Gazdy w Oddziale Przyrodniczym Muzeum Nadwiślańskiego jest kontynuacją, a zarazem pewną syntezą działań, które zostały rozpoczęte w 1991 r. w Oddziale wystawą pt. „Inspiracje Ziemią”. Jest to zatem fetowanie srebrnego jubileuszu wspólnych prezentacji malarstwa i magii kamieni. Tym razem tłem dla malarstwa Krystyny Rudzkiej-Przychody są bursztyny. Zapraszamy!

Więcej
Newsletter
Wpisz adres e-mail...
Muzealna Cafe
więcej
Logowanie

Biuletyn Informacji Publicznej © Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym - 2013.
Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij
WERNISAŻ WYSTAWY MALARSTWA TADEUSZA CHYŁY / 29 lipca

Zapraszamy na wernisaż największej, jak do tej pory, prezentacji twórczości malarskiej Tadeusza Chyły (1933-2014), znanego piosenkarza, kompozytora, satyryka i aktora, a jednocześnie malarza związanego w l. 60. i 70. XX w. z Kazimierzem Dolnym. Wstęp wolny!

Więcej

Wesprzyj naswsparcie muzeum

Nr konta: 57 1750 1107 0000 0000 2076 2519