mapa pomniejsz powiększ

mapa pomniejsz powiększ

Logo MNKDKalendarium


27.03.2017, g. 09:00

Wystawa prac Janusza Towpika Gmach Główny MNKD

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym zaprasza na wystawę poświęconą twórczości Janusza Towpika (1934-1981), artysty plastyka, ilustratora książek, atlasów przyrodniczych, animalisty i wykładowcy.
Wystawa prezentuje bogaty i różnorodny pod względem tematyki, rozwiązań kompozycyjnych i technik artystycznych dorobek artysty. Ważnym aspektem wystawy jest ukazanie procesu twórczego, który poznajemy dzięki zestawieniu wstępnych szkiców, rysunków i projektów z gotowymi już ilustracjami książkowymi, znaczkami pocztowymi, gobelinami, czy intarsjami. Dzięki takiemu zestawieniu widzowie mogą prześledzić ewolucję poszczególnych motywów oraz bliżej poznać tajniki warsztatu jednego z najlepszych polskich ilustratorów lat 60-tych i 70-tych XX w. Zapraszamy!

Więcej
Newsletter
Wpisz adres e-mail...
Muzealna Cafe
więcej
Logowanie

Biuletyn Informacji Publicznej © Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym - 2013.
Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij
OTWARCIE WYSTAWY MICHAŁA SMÓŁKI / 1 kwietnia 2017

W sobotę 1 kwietnia o godz. 13:00 zapraszamy do Oddziału Kamienica Celejowska na otwarcie wystawy malarstwa Michała Smółki pt. "Światło i kolor".

Więcej

Wesprzyj naswsparcie muzeum

Nr konta: 57 1750 1107 0000 0000 2076 2519