mapa pomniejsz powiększ

mapa pomniejsz powiększ

Logo MNKDKalendarium


21.06.2018, g. 10:00

Wystawa 'Kazimierz Dolny. Od tradycji do nowoczesności'

Muzeum Nadwiślańskie wraz z Instytutem Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa PIB zapraszają do nowych sal wystawowych Pałacu Czartoryskich w Puławach na wystawę prezentującą życie artystyczne Kazimierza na przestrzeni ostatnich stu lat. Na wystawie zaprezentowane zostały cenne zbiory malarstwa Muzeum Nadwiślańskiego, które pokazywane były do tej pory w Kamienicy Celejowskiej w Kazimierzu Dolnym a także dzieła sztuki, które do tej pory nie były publicznie udostępniane zwiedzającym. Zorganizowanie wystawy jest wyrazem współpracy zapoczątkowanej przez obie instytucje na polu kulturalnym i wystawienniczym. Zapraszamy.

Więcej

21.06.2018, g. 10:00

Wystawa malarstwa Jacka Malczewskiego Gmach Główny MNKD

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym zaprasza do Galerii Wystaw Czasowych przy Rynku 19 do zwiedzania wystawy pt. "Wielka sztuka jest jak ocean głęboką. Malarstwo Jacka Malczewskiego". Sztuka Jacka Malczewskiego jest lustrem, w którym odbijają się dzieje naszej kultury i wyobraźni zbiorowej. Siła jego malarskiej wypowiedzi wciąga nas w sugestywny świat osobistych przeżyć i emocji, a jednocześnie prezentuje poglądy filozoficzne na temat roli artysty w społeczeństwie – młodopolskiego „Pana Panów”, kapłana profetycznej sztuki. Zapraszamy.

Więcej

21.06.2018, g. 10:00

Wystawa biżuterii i rzeźb Aleksandry Rybak Gmach Główny MNKD

Muzeum Nadwiślańskie zaprasza na wystawę Aleksandry Rybak, utalentowanej artystki i projektantki, laureatki Ogólnopolskiego Konkursu Biżuterii Artystycznej PREZENTACJE 2017. Wystawa prezentowana jest w Srebrnych Przestrzeniach, w holu Gmachu Głównego przy Rynku 19. Dzieła pokazywane na wystawie są efektem refleksji nad naturą, badania jej zmian w makro i mikro świecie, ciągłej transformacji jej kształtu, struktury, faktury, barwy i energii. Artystka często pomija techniki i technologie stosowane w biżuterii, przystosowując te znane w rzeźbie.

Więcej
Newsletter
Wpisz adres e-mail...
Muzealna Cafe
więcej
Logowanie

Biuletyn Informacji Publicznej © Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym - 2013.
Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij
DNI I GODZINY OTWARCIA

Informujemy, że od dn. 20 listopada 2017 nieczynne będą dla zwiedzających (do odwołania) ekspozycje Oddziału Przyrodniczego, Domu Kuncewiczów, Kamienicy Celejowskaiej oraz Manufaktura Muzealna i Biblioteka.

 

Więcej

Wesprzyj naswsparcie muzeum

Nr konta: 57 1750 1107 0000 0000 2076 2519