mapa pomniejsz powiększ

mapa pomniejsz powiększ

Logo MNKDKalendarium


25.09.2017, g. 09:00

Wystawa 'Bursztyn w świetle dwóch księżyców' Oddział Przyrodniczy

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym zaprasza do Oddziału Przyrodniczego przy ul. Puławskiej 54 na wystawę zatytułowaną "Bursztyn w świetle dwóch księżyców". Wystawa malarstwa Krystyny Rudzkiej-Przychody i bursztynowej pasji Lucjana Gazdy w Oddziale Przyrodniczym Muzeum Nadwiślańskiego jest kontynuacją, a zarazem pewną syntezą działań, które zostały rozpoczęte w 1991 r. w Oddziale wystawą pt. „Inspiracje Ziemią”. Jest to zatem fetowanie srebrnego jubileuszu wspólnych prezentacji malarstwa i magii kamieni. Tym razem tłem dla malarstwa Krystyny Rudzkiej-Przychody są bursztyny. Zapraszamy!

Więcej

25.09.2017, g. 10:00

Wystawa rzeźb Sylwestra Ambroziaka Oddział Kamienica Celejowska

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym zaprasza do Oddziału Kamienica Celejowska na wystawę rzeźb Sylwestra Ambroziaka, jednego z najciekawszych współczesnych artystów polskich. Wystawa nosi tytuł "Nazywam się człowiek". Artysta pokazuje w sztuce człowieka okaleczonego. Jest znakomitym obserwatorem i komentatorem dzisiejszych zjawisk, dlatego nie poprzestaje na abstrakcyjnych pojęciach i ogólnikach. Dotyka tematów aborcji, agresji czy przemocy. Tytuł wystawy wyraźnie kieruje nas w świat człowieka pokazując jego skomplikowaną strukturę, wręcz tajemnicę, którą w sobie nosi. Wstęp wolny!

Więcej

25.09.2017, g. 10:00

Wystawa prac Cezarego Łutowicza Oddział Muzeum Sztuki Złotniczej

Oddział Muzeum Sztuki Złotniczej zaprasza do holu Gmachu Głównego przy Rynku 19 na wystawę prac Cezarego Łutowicza, złotnika który wprowadził krzemień pasiasty do polskiej i światowej biżuterii artystycznej.  Cezary Łutowicz to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich złotników, który od lat propaguje zastosowanie krzemienia pasiastego w wyrobach biżuteryjnych. Prace artysty znajdują się w siedmiu muzeach w Polsce i w zbiorach watykańskich. Ma na swoim koncie ponad dwadzieścia wystaw indywidualnych, uczestniczył w kilkudziesięciu  wystawach zbiorowych, a wśród osób obdarowanych byli m.in. Jan Paweł II i królowa belgijska Matylda.

Więcej

25.09.2017, g. 10:00

Wystawa malarstwa Tadeusza Chyły Gmach Główny MNKD

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym zaprasza do Galerii Wystaw Czasowych przy ul. Rynek 19 na wystawę malarstwa Tadeusza Chyły (1933-2014), polskiego piosenkarza, kompozytora, gitarzysty i satyryka. Artysta studiował na Wydziale Malarstwa Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku w latach 1954-1961, w pracowni Juliusza Studnickiego i Jacka Żuławskiego, uznawanych za twórców tzw. "szkoły sopockiej". Uprawiał przede wszystkim malarstwo sztalugowe, projektował również scenografie. Jego prace zaliczane są do nurtu kolorystycznego. Na wystawie zaprezentowane zostały obrazy pochodzące ze zbiorów prywatnych oraz pamiątki po artyście.

Więcej

25.09.2017, g. 10:00

Wystawa 'Głaz. Jędrzejewski. Sensybilizm' Oddział Kamienica Celejowska

Muzeum Nadwiślańskie zaprasza na wystawę "Głaz. Jędrzejewski. Sensybilizm", która prezentowana jest w Oddziale Kamienica Celejowska. Na wystawie pokazany został materiał dokumentujący działalność sensybilizmu, w tym „rozrysowany” spektakl-happening „Teatr Katastroficzny”, Instytut Sensybilistyczny czy  Funt Patagoński czyli równowartość braku 100 złotych, wydany w technice barwnej litografii. Zaprezentowane zostały także prace twórców sensybilizmu, Kazimierza Głaza i Michała Jędrzejewskiego. Zapraszamy.

Więcej
Newsletter
Wpisz adres e-mail...
Muzealna Cafe
więcej
Logowanie

Biuletyn Informacji Publicznej © Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym - 2013.
Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij
WYSTAWA MALARSTWA TADEUSZA CHYŁY / do 1 października

Zapraszamy do Galerii Wystaw Czasowych na największą jak do tej pory prezentajcę twórczości malarskiej Tadeusza Chyły (1933-2014), znanego piosenkarza, satyryka i aktora.

Więcej

Wesprzyj naswsparcie muzeum

Nr konta: 57 1750 1107 0000 0000 2076 2519