mapa pomniejsz powiększ

mapa pomniejsz powiększ

Logo MNKDKalendarium


18.08.2018, g. 10:00

Wystawa 'Kazimierz Dolny. Od tradycji do nowoczesności'

Muzeum Nadwiślańskie wraz z Instytutem Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa PIB zapraszają do nowych sal wystawowych Pałacu Czartoryskich w Puławach na wystawę prezentującą życie artystyczne Kazimierza na przestrzeni ostatnich stu lat. Na wystawie zaprezentowane zostały cenne zbiory malarstwa Muzeum Nadwiślańskiego, które pokazywane były do tej pory w Kamienicy Celejowskiej w Kazimierzu Dolnym a także dzieła sztuki, które do tej pory nie były publicznie udostępniane zwiedzającym. Zorganizowanie wystawy jest wyrazem współpracy zapoczątkowanej przez obie instytucje na polu kulturalnym i wystawienniczym. Zapraszamy.

Więcej

18.08.2018, g. 15:00

Święto Marii Kuncewiczowej

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym zaprasza w dniach 18-19 sierpnia na Święto Marii Kuncewiczowej. Wydarzenie organizowane jest co roku przez Oddział Dom Kuncewiczów, aby przypomiać postać pisarki, jej życie i oryginalną twórczość literacką. W sobotę 18 sierpnia o godz. 15:00 w pomieszczeniach kazimierskiej Wozowni przy ul. Zamkowej 4 (kompleks budynków Parafii św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja Apostoła) odbędzie się okolicznościowe spotkanie, połączone z prelekcją Danuty Sękalskiej. W trakcie spotkania zostanie zaprezentowany Dyplom Medalu Niepodległości dla Marii Kuncewiczowej. Pisarka otrzymała to wyróżnienie do Marszałka Józefa Piłsudskiego. Za co? Odkryjemy to dzięki wspomnieniom Kuncewiczowej z tego wydarzenia, zapisanym w jej książkach.

Więcej
Newsletter
Wpisz adres e-mail...
Muzealna Cafe
więcej
Logowanie

Biuletyn Informacji Publicznej © Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym - 2013.
Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij
DNI I GODZINY OTWARCIA

Informujemy, że od dn. 20 listopada 2017 nieczynne będą dla zwiedzających (do odwołania) ekspozycje Oddziału Przyrodniczego, Domu Kuncewiczów, Kamienicy Celejowskaiej oraz Manufaktura Muzealna i Biblioteka.

 

Więcej

Wesprzyj naswsparcie muzeum

Nr konta: 57 1750 1107 0000 0000 2076 2519