mapa pomniejsz powiększ

mapa pomniejsz powiększ

Lubelskie
Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym » Wystawy » ARCHIWUM WYSTAW » Srebro i bursztyn. Pokonkursowa wystawa biżuterii i fotografii

Logo MNKD Srebro i bursztyn. Pokonkursowa wystawa biżuterii i fotografii

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym i Stowarzyszenie Twórców Form Złotniczych zorganizowały wspólnie wystawę pokonkursową "Srebro i bursztyn". Wystawa zaprezentowała prace złotnicze i fotograficzne zgłoszone do Konkursu PREZENTACJE 2018.

Konkurs Biżuterii Artystycznej i Fotografii PREZENTACJE 2018 zorganizowany został po raz osiemnasty. Tegoroczna edycja Konkursu zyskała wymiar międzynarodowy, jak również poszerzono jego formułę o moduł fotograficzny. Na wystawie w Muzeum Nadwiślańskim w Kazimierzu Dolnym zobaczyć możemy zatem prace artystów złotników i fotografików niemal z całego świata. Tematem przewodnim tegorocznych PREZENTACJI było oryginalne i finezyjne połączenie srebra i bursztynu.

W poprzednich latach artyści zmagali się m.in. z oryginalnym połączeniem srebra z drewnem i papierem. Prace z dwóch poprzednich edycji są również zaprezentowane na wystawie, dając szeroki przegląd tendencji artystycznych i technologicznych w zakresie biżuterii w ostatnich latach.

Stowarzyszenie Twórców Form Złotniczych to jedyna organizacja skupiająca czołowych polskich artystów i projektantów biżuterii w kraju. STFZ powstał w 1991 roku i obecnie liczy 165 członków. Celem Stowarzyszenia jest promocja współczesnego polskiego wzornictwa i biżuterii autorskiej w kraju i za granicą oraz zapewnienie członkom STFZ szerokiego dostępu do informacji, sieci kontaktów i aktualnych oraz archiwalnych materiałów związanych ze współczesną sztuką złotniczą. Jednym z ważniejszych, corocznych działań stowarzyszenia jest organizacja Konkursu Biżuterii Artystycznej „Prezentacje”.

W latach 2001-2016 Stowarzyszenie Twórców Form Złotniczych współorganizowało konkurs z Międzynarodowym Centrum Targowym i Pracownią Sztuk Plastycznych. Od 2017 roku nowym partnerem przedsięwzięcia jest Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym, z ramienia którego współpracę prowadzi Oddział Muzeum Sztuki Złotniczej. „Prezentacje” są wydarzeniem artystycznym, które na stałe wpisało się w kalendarz wystaw i konkursów w naszym kraju. Co roku w konkursie bierze udział kilkudziesięciu twórców z całej Polski. Jednocześnie stał się on jednym z nielicznych w kraju forów debiutu młodych artystów i projektantów.

Partnerami wydarzenia są: Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników, Międzynarodowe Targi Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich – Amberif oraz Galeria Sztuki z Legnicy.

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE:
- 4 listopada / niedziela / godz. 12:00 / Spacer kuratorski po wystawie / Wstęp na podstawie biletu na wystawę

INFORMACJE O WYSTAWIE:
Tytył: Srebro i bursztyn
Termin: 6 października – 9 grudnia 2018
Wernisaż: 13 października 2018 / sobota / godz. 13:00
Miejsce: Galeria Wystaw Czasowych MNKD / Kazimierz Dolny / Rynek 19
Jury Konkursu: Anna Augustyniak, Lidia Popiel, prof. Alain Roggeman, prof. Andrzej Szadkowski, Tomasz Zaremski
Kurator Konkursu: Michał M. Fatyga
Autor wystawy: Andrzej Kupniewski
Kurator części fotograficznej Konkursu: Lidia Popiel
Kurator wystawy ze strony MNKD: Seweryn Kuter
Hashtag: #srebroibursztyn


Powrót
Opinie o stronieDodaj opinię

średnia ocen:

Ta strona nie ma jeszcze komentarzy
Twój podpis:
Treść opinii:
Twoja ocena: 1 2 3 4 5
Newsletter
Wpisz adres e-mail...
Muzealna Cafe
więcej
Logowanie

Biuletyn Informacji Publicznej © Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym - 2013.
Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij
DNI I GODZINY OTWARCIA

Informujemy, że od dn. 20 listopada 2017 nieczynne będą dla zwiedzających (do odwołania) ekspozycje Oddziału Przyrodniczego, Kamienicy Celejowskaiej oraz Manufaktura Muzealna i Biblioteka.

Więcej

Wesprzyj naswsparcie muzeum

Nr konta: 57 1750 1107 0000 0000 2076 2519