mapa pomniejsz powiększ

mapa pomniejsz powiększ

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym » Wizyta w muzeum » AKTUALNOŚCI » SPOTKANIE AUTORSKIE MONIKI A.OLEKSY / 26 sierpnia

Logo MNKD SPOTKANIE AUTORSKIE MONIKI A.OLEKSY / 26 sierpnia

Muzeum Nadwiślańskie zaprasza na spotkanie autorskie Moniki A.Oleksy. Pisarka, eseistka i blogerka przyjęła zaproszenie do Oddziału Dom Kuncewiczów. Jego pretekstem jest najnowsza książka autorki pt. "Spacer nad rzeką", której akcja toczy się w Kazimierzu Dolnym. Spotkanie odbędzie się w sobotę 26 sierpnia o godz. 16:00.

Monika A.Oleksa mieszka w Lublinie. Choć na co dzień uczy języka angielskiego, to – jak przyznaje w swoim literackim życiorysie – najbardziej "lubi obserwować życie i wplatać je w kartki swoich książek. Pisanie jest jej pasją od zawsze". Debiutowała w 2002 roku zbiorem opowiadań "Uśmiech Mima". Kolejne książki to powieści "Miłość w kasztanie zaklęta", "Ciemna strona miłości", "Samotność ma twoje imię" i "Niebo w kruszonce".

Bohaterami "Spaceru nad rzeką" są Zosia i Paweł, warszawski lekarz pochodzący z Kazimierza. Para przyjeżdża do Kazimierza, a Zosia ulega czarowi jego urokliwych zakątków. Podczas spotkania autorskiego porozmawiamy m.in. o kazimierskich inspiracjach, prywatnych odkryciach dokonanych tu przez autorkę oraz warsztacie pisarskim i popularności powieści romantycznych w Polsce.

Wstęp na spotkanie jest wolny.


Powrót
Opinie o stronieDodaj opinię

średnia ocen:

Ta strona nie ma jeszcze komentarzy
Twój podpis:
Treść opinii:
Twoja ocena: 1 2 3 4 5
Newsletter
Wpisz adres e-mail...
Muzealna Cafe
więcej
Logowanie

Biuletyn Informacji Publicznej © Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym - 2013.
Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij
WYSTAWA MALARSTWA TADEUSZA CHYŁY / do 1 października

Zapraszamy do Galerii Wystaw Czasowych na największą jak do tej pory prezentajcę twórczości malarskiej Tadeusza Chyły (1933-2014), znanego piosenkarza, satyryka i aktora.

Więcej

Wesprzyj naswsparcie muzeum

Nr konta: 57 1750 1107 0000 0000 2076 2519