mapa pomniejsz powiększ

mapa pomniejsz powiększ

Lubelskie

Logo MNKD Spotkania z Archeologią 2019

Coraz bardziej słoneczne i ciepłe dni zachęcają do plenerowych wycieczek. Muzeum Nadwiślańskie jak co roku proponuje wyprawę do Żmijowisk nad Chodelką, gdzie w dniach 1 – 3 maja 2019 imprezą „Spotkania z Archeologią” zainauguruje kolejny sezon letni jego oddział Grodzisko Żmijowiska. 

 

W tych dniach w godzinach od 10:00 do 16:00 na gości czekać będą archeolodzy – pracownicy Muzeum, którzy oprowadzą po terenie archeologicznego skansenu oraz przy ognisku opowiedzą o dziejach tego miejsca, w którym już w IX wieku osiedlili się nasi słowiańscy przodkowie.
Ale nie tylko archeolodzy z kazimierskiego Muzeum będą mieli okazję podzielić się swoją wiedzą. Gościem specjalnym będzie dr Łukasz Miechowicz z Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w Warszawie, który przez wszystkie trzy dni imprezy, w godzinach 13:00 – 15:00 zaprasza na prezentację połączoną z prelekcją nt. "Wczesnośredniowieczne grodzisko w Kłodnicy  w świetle ostatnich badań archeologicznych". Zostaną w niej przedstawione wyniki prac wykopaliskowych prowadzonych w latach 2016-2017 na grodzisku w Kłodnicy, oddalonym od Żmijowisk o niespełna 2 km. W trakcie odkryto jeden z najbogatszych w Europie zbiorów nasion wczesnośredniowiecznych roślin uprawnych oraz szereg spektakularnych zabytków z końca X oraz początku XI w. 

  

W dniu 1 i 2 maja będzie można spotkać w Grodzisku Żmijowiska łuczników, którzy chętnie wprowadzą gości w arkana sztuki łuczniczej. Dodatkowo, 1 maja ok. godz. 18:00 wygłoszą referat na temat broni miotanej w dawnych wiekach. Chętni będą mogli go wysłuchać w Siedlisku Żmijowiska, naszej bazie terenowej w centrum wsi, odległej od grodziska o ok. 1,5 km.
Uczestnictwo w całości imprezy jest nieodpłatne – zapraszamy!

 

 


Powrót
Opinie o stronieDodaj opinię

średnia ocen:

Ta strona nie ma jeszcze komentarzy
Twój podpis:
Treść opinii:
Twoja ocena: 1 2 3 4 5
Newsletter
Wpisz adres e-mail...
Muzealna Cafe
więcej
Logowanie

Biuletyn Informacji Publicznej © Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym - 2013.
Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij
DNI I GODZINY OTWARCIA

Informujemy, że od dn. 20 listopada 2017 nieczynne będą dla zwiedzających (do odwołania) ekspozycje Oddziału Przyrodniczego, Kamienicy Celejowskaiej oraz Manufaktura Muzealna i Biblioteka.

Więcej

Wesprzyj naswsparcie muzeum

Nr konta: 57 1750 1107 0000 0000 2076 2519