mapa pomniejsz powiększ

mapa pomniejsz powiększ

Lubelskie

Logo MNKD Słowiańskie Babie Lato 2018

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym zaprasza do Grodziska Żmjowiska na Słowiańskie Babie Lato. Podsumowanie tegorocznego sezonu archeologicznego odbędzie się w niedzielę 9 września o godz. 16:00.

Choć lato jeszcze w pełni, a w Grodzisku Żmijowiska kończą się Warsztaty Archeologii Doświadczalnej, powoli szykujemy się do podsumowania sezonu 2018. Nastąpi to w niedzielę 9 września 2018 roku. Zaproszeni są nasi oficjalni partnerzy, czyli władze Powiatu Opolskiego oraz Gminy Wilków. Pojawią się także – mamy nadzieję, że licznie – nasi przyjaciele, dzięki których pasji, zaangażowania i pracy Grodzisko Żmijowiska żyje, a także wzbogaca się o nowe elementy.

Oprócz zwyczajowych elementów programu, jak wystąpienia przedstawicieli Muzeum Nadwiślańskiego oraz zaproszonych gości, oprowadzania po zmodernizowanym skansenie i poczęstunku przy ognisku, zadbamy również o to aby można było uczestniczyć w działaniach związanych z archeologią doświadczalną. W tym roku będzie to „archeologia codzienności” czyli przygotowywanie i wypiek chleba w rekonstrukcji pieca piekarskiego – jednego z nowych elementów naszego skansenu, który budowany jest podczas Warsztatów Archeologii Doświadczalnej.

Zapraszamy więc wszystkich przyjaciół naszego „muzeum w krajobrazie”, pasjonatów słowiańskiej przeszłości oraz tych, którzy jeszcze nigdy tu nie byli. Do zobaczenia w Grodzisku Żmijowiska.

Organizację Słowiańskiego Babiego Lata 2018 patronatem honorowym objął Starosta Powiatu Opolskiego Zenon Rodzik.

  
    Powiat Opolski


Powrót
Opinie o stronieDodaj opinię

średnia ocen:

Ta strona nie ma jeszcze komentarzy
Twój podpis:
Treść opinii:
Twoja ocena: 1 2 3 4 5
Newsletter
Wpisz adres e-mail...
Muzealna Cafe
więcej
Logowanie

Biuletyn Informacji Publicznej © Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym - 2013.
Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij
DNI I GODZINY OTWARCIA

Informujemy, że od dn. 20 listopada 2017 nieczynne będą dla zwiedzających (do odwołania) ekspozycje Oddziału Przyrodniczego, Kamienicy Celejowskaiej oraz Manufaktura Muzealna i Biblioteka.

Więcej

Wesprzyj naswsparcie muzeum

Nr konta: 57 1750 1107 0000 0000 2076 2519