mapa pomniejsz powiększ

mapa pomniejsz powiększ

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym » Wystawy » ARCHIWUM WYSTAW » Sąsiadka z chatki. Ilustracje Agnieszki Zawadzkiej

Logo MNKD Sąsiadka z chatki. Ilustracje Agnieszki Zawadzkiej

Muzeum Nadwiślańskie zorganizowało w Oddziale Dom Kuncewiczów wystawę projektów kart z książki „Sąsiadka z chatki” Agnieszki Zawadzkiej, zawierające ilustracje z tekstem. 

 

To kolejna rysunkowa opowieść Zawadzkiej, która porusza ważne tematy. Dotyczą one nie tylko dzieci. Bohaterka opowieści jest „inna” – jej wygląd, zachowanie, ubiór, a nawet dom odbiegają od przyjętych standardów. Ale – i to pytanie zadaje czytelnikom autorka – inny to znaczy gorszy? Książka może być zatem podpowiedzią jak uczyć się akceptacji i tolerancji. Wystawa miała także inny cel – wraz z autorką prac poszukiwaliśmy wydawcy książki. Wówczas mogli by ją czytać wszyscy, nie zaś tylko odwiedzający nas turyści. 

 


Powrót
Opinie o stronieDodaj opinię

średnia ocen:

Ta strona nie ma jeszcze komentarzy
Twój podpis:
Treść opinii:
Twoja ocena: 1 2 3 4 5
Newsletter
Wpisz adres e-mail...
Muzealna Cafe
więcej
Logowanie

Biuletyn Informacji Publicznej © Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym - 2013.
Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij
DNI I GODZINY OTWARCIA

Informujemy, że od dn. 20 listopada 2017 nieczynne będą dla zwiedzających (do odwołania) ekspozycje Oddziału Przyrodniczego, Domu Kuncewiczów, Kamienicy Celejowskaiej oraz Manufaktura Muzealna i Biblioteka.

Więcej

Wesprzyj naswsparcie muzeum

Nr konta: 57 1750 1107 0000 0000 2076 2519