mapa pomniejsz powiększ

mapa pomniejsz powiększ

Lubelskie
Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym » O Muzeum » Projekty » Realizowany przez Oddział Przyrodniczy w 2017 r. Projekt : Program edukacji ekologicznej

Logo MNKD Realizowany przez Oddział Przyrodniczy w 2017 r. Projekt : Program edukacji ekologicznej

Projekt: Program edukacji ekologicznej realizowany przez Oddział Przyrodniczy MNKD w 2017 r.

Z początkiem bieżącego roku Oddział Przyrodniczy rozpoczął realizację projektu dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Jego celem jest przeprowadzenie kompleksowego programu działań z zakresu edukacji ekologicznej, który ma dostarczać wiedzy, pobudzać do refleksji, wychowywać i kształtować przyrodniczą świadomość społeczeństwa, a szczególnie młodego pokolenia.

Do tej pory w ramach zadania zorganizowano i przeprowadzono wiele różnorodnych działań. Rozpoczęto od cyklu „Ferie w Muzeum”, z zajęciami edukacyjnymi poświęconymi dokarmianiu ptaków zimą. Pod koniec kwietnia zorganizowano „Dzień Ziemi”, w ramach którego przeprowadzono konkurs „Przyroda mojej okolicy”, sprawdzający znajomość gatunków roślin Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. Podczas majowej „Nocy Muzeów” odbył się pokaz sokolniczy w wykonaniu sów, sokołów i myszołowca oraz pana Jarosława Przydacza.

W czerwcu obchodzimy osiemnaste obchody „Dni Wisły”, z bogatym programem obejmującym warsztaty ornitologiczne, rajdy i wycieczki przyrodnicze Z początkiem bieżącego roku Oddział Przyrodniczy rozpoczął realizację projektu dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Jego celem jest przeprowadzenie kompleksowego programu działań z zakresu edukacji ekologicznej, który ma dostarczać wiedzy, pobudzać do refleksji, wychowywać i kształtować przyrodniczą świadomość społeczeństwa, a szczególnie młodego pokolenia.

Do tej pory w ramach zadania zorganizowano i przeprowadzono wiele różnorodnych działań. Rozpoczęto od cyklu „Ferie w Muzeum”, z zajęciami  oraz plenerowy pokaz diaporam. W lipcu rozpocznie się „Lato w Muzeum” - z różnymi zajęciami edukacyjnymi.
Zaplanowano również konkurs plastyczny "Portret do zielnika" oraz przygotowanie i druk ulotki z ofertą zajęć edukacyjnych.

Wszystkie działania realizowane w ramach projektu adresowane są do szerokiego grona odbiorców, przede wszystkim dzieci oraz młodzieży szkolnej, ale również osób starszych i rodzin. 

Projekt dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. 

 


Powrót
Opinie o stronieDodaj opinię

średnia ocen:

Ta strona nie ma jeszcze komentarzy
Twój podpis:
Treść opinii:
Twoja ocena: 1 2 3 4 5
Newsletter
Wpisz adres e-mail...
Muzealna Cafe
więcej
Logowanie

Biuletyn Informacji Publicznej © Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym - 2013.
Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij
DNI I GODZINY OTWARCIA

Informujemy, że od dn. 20 listopada 2017 nieczynne będą dla zwiedzających (do odwołania) ekspozycje Oddziału Przyrodniczego, Kamienicy Celejowskaiej oraz Manufaktura Muzealna i Biblioteka.

Więcej

Wesprzyj naswsparcie muzeum

Nr konta: 57 1750 1107 0000 0000 2076 2519