mapa pomniejsz powiększ

mapa pomniejsz powiększ

Lubelskie
Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym » O Muzeum » Projekty » Program edukacji ekologicznej realizowany przez Muzeum Przyrodnicze w Kazimierzu Dolnym w 2015 r.

Logo MNKD Program edukacji ekologicznej realizowany przez Muzeum Przyrodnicze w Kazimierzu Dolnym w 2015 r.

Celem projektu jest realizacja kompleksowego programu działań z zakresu edukacji ekologicznej, który ma dostarczać wiedzy, pobudzać do refleksji, wychowywać i kształtować przyrodniczą świadomość społeczeństwa, a szczególnie młodego pokolenia.

 W ramach zadania zostaną zorganizowane imprezy edukacyjne „Dzień Ziemi” oraz „Dni Wisły”, jak również impreza promująca zrównoważony rozwój rolnictwa oraz żywności ekologicznej pn. „Święto Jesieni”. Zaplanowano także przeprowadzenie zajęć edukacyjnych w ramach cyklów: „Ferie w Muzeum”, „Noc Muzeów” i „Lato w Muzeum”. Projekt kładzie szczególny nacisk  na edukację związaną z życiem owadów, w tym pszczoły miodnej.

 Zaplanowane działania adresowane są do szerokiego grona odbiorców, przede wszystkim dzieci oraz młodzieży szkolnej, jak również osób starszych, rodzin i klientów indywidualnych.

 Dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

 


Powrót
Opinie o stronieDodaj opinię

średnia ocen:

Ta strona nie ma jeszcze komentarzy
Twój podpis:
Treść opinii:
Twoja ocena: 1 2 3 4 5
Newsletter
Wpisz adres e-mail...
Muzealna Cafe
więcej
Logowanie

Biuletyn Informacji Publicznej © Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym - 2013.
Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij
DNI I GODZINY OTWARCIA

Informujemy, że od dn. 20 listopada 2017 nieczynne będą dla zwiedzających (do odwołania) ekspozycje Oddziału Przyrodniczego, Kamienicy Celejowskaiej oraz Manufaktura Muzealna i Biblioteka.

Więcej

Wesprzyj naswsparcie muzeum

Nr konta: 57 1750 1107 0000 0000 2076 2519