mapa pomniejsz powiększ

mapa pomniejsz powiększ

Lubelskie
Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym » O Muzeum » Projekty » Program edukacji ekologicznej realizowany przez Oddział Przyrodniczy MNKD w 2016 r.

Logo MNKD Program edukacji ekologicznej realizowany przez Oddział Przyrodniczy MNKD w 2016 r.

Projekt: Program edukacji ekologicznej realizowany przez Oddział Przyrodniczy MNKD w 2016 r.

Z początkiem bieżącego roku Oddział Przyrodniczy rozpoczął realizację projektu dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Jego celem jest przeprowadzenie kompleksowego programu działań z zakresu edukacji ekologicznej, który ma dostarczać wiedzy, pobudzać do refleksji, wychowywać i kształtować przyrodniczą świadomość społeczeństwa, a szczególnie młodego pokolenia.

W ramach zadania zorganizowano i przeprowadzono wiele różnorodnych działań:
1. „Dzień Ziemi” - zorganizowany w przedszkolu  nr 35 w Lublinie oraz w Szkole Podstawowej w Bochotnicy. Dzieci i młodzież uczestniczyli w zajęciach i prelekcjach o tematyce przyrodniczej oraz w konkursie „Zielnik mojej okolicy” – sprawdzający znajomość pospolitych gatunków roślin Kazimierskiego Parku Krajobrazowego.
2. Siedemnaste obchody „Dni Wisły” - podczas imprezy przeprowadzono warsztaty ornitologiczne, a dodatkowo można było spędzić czas na pikniku rodzinnym „Portret Wisły”, a także na  Rajdzie Nadwiślańskim oraz wycieczce „Przyroda i archeologia nad Wisłą”.
3. Cykl: „Ferie w Muzeum” i „Lato w Muzeum”  - z zajęciami edukacyjnymi
4. „Noc Muzeów”- podczas której odbyła się prelekcja pt. „Kuchnia dla chwastożerców” i pokaz kulinarny.
5. Cykl szkoleń dotyczący walorów przyrodniczych Kazimierskiego Parku Krajobrazowego.

W tym roku, ze względu na wystawę czasową „Owad – przyjaciel czy wróg?”, którą można zwiedzać w Oddziale Przyrodniczym, projekt kładzie szczególny nacisk na edukację związaną z życiem owadów, w tym pszczoły miodnej. Nawiązując do tej tematyki, opracowano merytorycznie i organizacyjnie nowy rodzaj wydarzenia muzealnego "Turniej gier planszowych o tematyce owadziej” oraz zorganizowano warsztaty entomologiczne „Budujemy domki dla trzmiela i biedronki”.

Zaplanowane działania adresowane są do szerokiego grona odbiorców, przede wszystkim dzieci oraz młodzieży szkolnej, ale również osób starszych, rodzin i klientów indywidualnych.

Projekt dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

http://www.wfos.lublin.pl/materialy/_upload/Logo/z_nazwa.jpg


Powrót
Opinie o stronieDodaj opinię

średnia ocen:

Ta strona nie ma jeszcze komentarzy
Twój podpis:
Treść opinii:
Twoja ocena: 1 2 3 4 5
Newsletter
Wpisz adres e-mail...
Muzealna Cafe
więcej
Logowanie

Biuletyn Informacji Publicznej © Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym - 2013.
Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij
DNI I GODZINY OTWARCIA

Informujemy, że od dn. 20 listopada 2017 nieczynne będą dla zwiedzających (do odwołania) ekspozycje Oddziału Przyrodniczego, Kamienicy Celejowskaiej oraz Manufaktura Muzealna i Biblioteka.

Więcej

Wesprzyj naswsparcie muzeum

Nr konta: 57 1750 1107 0000 0000 2076 2519