mapa pomniejsz powiększ

mapa pomniejsz powiększ

Lubelskie
Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym » O Muzeum » Projekty » Odbudowa Muzeum Sztuki Złotniczej przy ul. Rynek 19 w Kazimierzu Dolnym / 2013

Logo MNKD Odbudowa Muzeum Sztuki Złotniczej przy ul. Rynek 19 w Kazimierzu Dolnym / 2013

Projekt "Odbudowa Muzeum Sztuki Złotniczej przy ul. Rynek 19 w Kazimierzu Dolnym" współfinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013

 Wniosek Muzeum Nadwiślańskiego, przygotowany wspólnie z Urzędem Miasta w Kazimierzu Dolnym, o dofinansowanie projektu odbudowy Muzeum Sztuki Złotniczej (Rynek 19), znalazł się na 1. miejscu rankingu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013. Projekt, któremu przyznano 100% punktów, realizowany jest w ramach Osi Priorytetowej: Kultura, turystyka i współpraca międzyregionalna, dla Działania: Infrastruktura kultury i turystyki.

Po wieloletnich staraniach Muzeum Nadwiślańskie otrzymało potrzebną dotację do rozpoczęcia prac budowlanych, które w perspektywie ostatnich kilku lat zaowocowały nowoczesnym budynkiem muzealnym, przystosowanym do wyzwań współczesnej kultury i muzealnictwa. Oprócz profesjonalnych ekspozycji stałych i wystaw czasowych znajdzie się w nim kawiarenka, sklep muzealny oraz przestrzeń przystosowana do prowadzenia działalności edukacyjnej. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do naszego sukcesu. Oficjalne otwarcie nowej siedziby nastąpiło 09 grudnia 2013 roku. Uroczystość stanowiła punkt kulminacyjny obchodzonego w tym roku jubileuszu 50-lecia istnienia Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym.

W zabytkowych piwnicach gmachu znajduje się ekspozycja stała oddziału Muzeum Sztuki Złotniczej, natomiast na piętrze funkcjonuje Galeria Wystaw Czasowych. Nowy budynek pełni również funkcję siedziby Dyrekcji, Administracji i Księgowości Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym. Mieszczą się w nim także biura oddziałów: Muzeum Sztuki Złotniczej, Kamienica Celejowska i Grodzisko Żmijowiska.

 


Powrót
Opinie o stronieDodaj opinię

średnia ocen:

Ta strona nie ma jeszcze komentarzy
Twój podpis:
Treść opinii:
Twoja ocena: 1 2 3 4 5
Newsletter
Wpisz adres e-mail...
Muzealna Cafe
więcej
Logowanie

Biuletyn Informacji Publicznej © Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym - 2013.
Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij
DNI I GODZINY OTWARCIA

Informujemy, że od dn. 20 listopada 2017 nieczynne będą dla zwiedzających (do odwołania) ekspozycje Oddziału Przyrodniczego, Kamienicy Celejowskaiej oraz Manufaktura Muzealna i Biblioteka.

Więcej

Wesprzyj naswsparcie muzeum

Nr konta: 57 1750 1107 0000 0000 2076 2519