mapa pomniejsz powiększ

mapa pomniejsz powiększ

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym » Wizyta w muzeum » AKTUALNOŚCI » NOWY SZLAK TURYSTYCZNY 'KAZIMIERZ DWÓCH KSIĘŻYCÓW'

Logo MNKD NOWY SZLAK TURYSTYCZNY 'KAZIMIERZ DWÓCH KSIĘŻYCÓW'

Dzięki wygranej w konkursie "Adamed dla seniora" Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym przygotowuje nowy szlak turystyczny "Kazimierz dwóch księżyców". Miejsca, po których powędrujemy związane są z życiem i twórczością Marii i Jerzego Kuncewiczów.

Literacki szlak turystyczny pn. "Kazimierz dwóch księżyców" to zupełna nowość na mapie kulturalnej Kazimierza Dolnego. Tematyczny szlak obejmuje miejsca i budynki, w których bywali słynna pisarka i uznany prawnik oraz osoby z nimi zaprzyjaźnione. Najważniejszym miejscem na szlaku będzie oczywiście Dom Kuncewiczów (willa "Pod wiewiórką"), zbudowany przez Karola Sicińskiego w 1936 r. Dziś pełni on funkcję literackiego oddziału Muzeum Nadwiślańskiego, zachwycając turystów twórczą atmosferą klimatycznych wnętrz.

Autorem wydawnictwa opisującego szlak turystyczny jest Stanisław Turski. Opracowanie szlaku i publikacja przewodnika w formie książeczki możliwa była dzięki grantowi, jakie Muzeum Nadwiślańskie uzyskało w ramach konkursu „Adamed dla Seniora”. Podczas spotkania odbędzie się także uroczyste wręczenie przez przedstawicieli firmy farmaceutycznej nagrody pieniężnej dla Muzeum. Beneficjentami projektu są seniorzy, a w ramach projektu przewidujemy spacery po Kazimierzu Dolnym, organizowane bezpłatnie dla grup seniorów z całej Polski. Szczególne zaproszenie kierujemy już dziś do słuchaczy Uniwersytetów Trzeciego Wieku, członków klubów czytelniczych oraz kuracjuszy wypoczywających w Nałęczowie.

Przebieg "Szlaku dwóch księżyców" w Kazimierzu Dolnym:
1. Dom Kuncewiczów / ul. Małachowskiego 19
2. Dom Edwarda Łaszanowskiego (dawniej Reginy Białowiejskiej) / ul. Małachowskiego
3. Pensjonat Szymona Wiszni / ul. Małachowskiego / w miejscu bramy wjazdowej do Domu Dziennikarza
4. Grodarz
5. Mały Rynek
6. Bożnica / ul. Lubelska
7. Dom Karola Sicińskiego / ul. Krzywe Koło
8. Restauracja "U Berensa" / róg Krzywe Koło i Rynek
9. Fara / Rynek / ul. Zamkowa
10. Rynek
11. Klasztor Franciszkanów / ul. Klasztorna
12. Cmentarz / ul. Cmentarna


Powrót
Opinie o stronieDodaj opinię

średnia ocen:

Ta strona nie ma jeszcze komentarzy
Twój podpis:
Treść opinii:
Twoja ocena: 1 2 3 4 5
Newsletter
Wpisz adres e-mail...
Muzealna Cafe
więcej
Logowanie

Biuletyn Informacji Publicznej © Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym - 2013.
Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij
DNI I GODZINY OTWARCIA

Informujemy, że od dn. 20 listopada 2017 nieczynne będą dla zwiedzających (do odwołania) ekspozycje Oddziału Przyrodniczego, Domu Kuncewiczów, Kamienicy Celejowskaiej oraz Manufaktura Muzealna i Biblioteka.

Więcej

Wesprzyj naswsparcie muzeum

Nr konta: 57 1750 1107 0000 0000 2076 2519