mapa pomniejsz powiększ

mapa pomniejsz powiększ

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym » Wizyta w muzeum » AKTUALNOŚCI » NELE BLANCKAERT I NICO DELAIDE. SZTUKA BIŻUTERII / do 6 października

Logo MNKD NELE BLANCKAERT I NICO DELAIDE. SZTUKA BIŻUTERII / do 6 października

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym zaprasza w sobotę do Gmachu Głównego przy Rynku 19 na wystawę pt. „Nele Blanckaert – Nico Delaide. Sztuka biżuterii ". Otwarcie wystawy uświetniło 13. edycję Festiwalu Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi".

 

Nele Blanckaert oraz Nico Delaide to laureaci ubiegłorocznego konkursu Prezentacje 2018.Artyści pochodzą z Belgii. Nele Blanckaert zdobyła Grand Prix, a jej nagrodzony pierścień został doceniony za „architektoniczną konstrukcję połączoną z monumentalnym duchem przeniesionym do formy biżuteryjnej”. Nico Delaide otrzymał nagrodę Sekretarza Województwa Lubelskiego za pracę zatytułowaną „Baltic flower”. Tegoroczna wystawa pokaże artystyczne realizacje złotników prezentując szerokie spektrum ich mistrzostwa. Oboje projektują i wykonują biżuterię wykorzystując złoto, srebro, kamienie szlachetne oraz bursztyn. Będzie dominować to subtelne połączenie szlachetnego metalu z bursztynem. Biżuteria wykonana przez artystów-złotników daje możliwości różnorodnych skojarzeń. Widzimy wyraźne inspiracje naturą. Nowoczesna forma nie wyklucza formy użytkowej. Czujemy, że dla artystów ważna jest relacja piękny przedmiot – człowiek. Ten związek jest niezmiernie istotny, wyznaczony przez osobowość i cielesność. Dlatego biżuteria artystów jest i delikatna i drapieżna. Forma bywa czasami miękka, a niekiedy ostra.

INFORMACJE O WYSTAWIE:
Tytuł: „Nele Blanckaert – Nico Delaide. Sztuka biżuterii”  
Termin wystawy: 27 lipca – 6 październikia 2019
Wystawa czynna codziennie w godz. 10:00 -17:00
Miejsce: Gmach Główny / Rynek 19
Kurator: Dorota Seweryn-Puchalska


Powrót
Opinie o stronieDodaj opinię

średnia ocen:

Ta strona nie ma jeszcze komentarzy
Twój podpis:
Treść opinii:
Twoja ocena: 1 2 3 4 5
Newsletter
Wpisz adres e-mail...
Muzealna Cafe
więcej
Logowanie

Biuletyn Informacji Publicznej © Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym - 2013.
Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij
DNI I GODZINY OTWARCIA

Informujemy, że od dn. 20 listopada 2017 nieczynne będą dla zwiedzających (do odwołania) ekspozycje Oddziału Przyrodniczego, Domu Kuncewiczów, Kamienicy Celejowskaiej oraz Manufaktura Muzealna i Biblioteka.

 

Więcej

Wesprzyj naswsparcie muzeum

Nr konta: 57 1750 1107 0000 0000 2076 2519