mapa pomniejsz powiększ

mapa pomniejsz powiększ

Lubelskie
Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym » O Muzeum » Projekty » Młodzi Muzealnicy. Odkrywcy Zamkowej Historii

Logo MNKD Młodzi Muzealnicy. Odkrywcy Zamkowej Historii

Dział Edukacji Muzealnej Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym, podopieczni Ośrodka Opiekuńczo-Wychowawczego w Puławach oraz uczniowie z klasy 5b Zespołu Szkół w Janowcu wspólnie przygotowali projekt pt. Młodzi Muzealnicy - Odkrywcy Zamkowej Historii.

Siedemnastka niesamowitych dzieci uczestniczyła w zajęciach prowadzonych przez pracowników Muzeum oraz gościa specjalnego Panią Ewę Solarz. Przez miesiąc przygotowywali się do własnego oprowadzania i wydania przewodnika po Zamku. Poznając historię obiektu wybrali wydarzenia, miejsca, opowieści, legendy, zabytki i postaci, które ich najbardziej interesują. Młodzi Muzealnicy przygotowali trasę oprowadzania, zadania i rysunki do przewodnika. Finałem projektu było oprowadzanie przez dzieci, nadanie uczestnikom projektu tytułu Młodego Muzealnika Zamku w Janowcu, wspólne ognisko i wydanie książeczki z zadaniami - pierwszej publikacji przygotowanej dla rodzin z dziećmi do zwiedzania Zamku w Janowcu.
Przewodnik jest dostępny na stronie internetowej Muzeum Nadwiślańskiego oraz w wersji drukowanej bezpłatnie jako dodatek do biletu rodzinnego. 

Projekt został sfinansowany przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu Bardzo Młoda Kultura na lata 2019-2021. Operatorem na województwo lubelskie jest Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. 

  


Powrót
Opinie o stronieDodaj opinię

średnia ocen:

Ta strona nie ma jeszcze komentarzy
Twój podpis:
Treść opinii:
Twoja ocena: 1 2 3 4 5
Newsletter
Wpisz adres e-mail...
Muzealna Cafe
więcej
Logowanie

Biuletyn Informacji Publicznej © Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym - 2013.
Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij
DNI I GODZINY OTWARCIA

Informujemy, że od dn. 20 listopada 2017 nieczynne będą dla zwiedzających (do odwołania) ekspozycje Oddziału Przyrodniczego, Kamienicy Celejowskaiej oraz Manufaktura Muzealna i Biblioteka.

Więcej

Wesprzyj naswsparcie muzeum

Nr konta: 57 1750 1107 0000 0000 2076 2519