mapa pomniejsz powiększ

mapa pomniejsz powiększ

Lubelskie
Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym » O Muzeum » Projekty » Między formą a treścią. Zakopiańska kolonia artystyczna / 2017

Logo MNKD Między formą a treścią. Zakopiańska kolonia artystyczna / 2017

W 2017 r. Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym realizuje projekt pn „Między formą a treścią. Zakopiańska kolonia artystyczna”, który uzyskał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wspieranie Działań Muzealnych 2017.
Projekt przewiduje organizację wystawy „ Między formą a treścią. Zakopiańska kolonia artystyczna”, która będzie prezentowana w Gmachu Głównym Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym.
Zakopane, z jednej strony zostanie zaprezentowane jako kolonia artystyczna, z drugiej na tym tle, istotny dla sztuki XX wieku problem przejścia od sztuki młodopolskiej przepełnionej anegdotą, literaturą, do sztuki skupionej na formie. Zostanie pokazany proces odkrywania nowych idei w sztuce ,a to pozwoli na zaprezentowanie awangardowego ugrupowania Formistów ukształtowanego w Zakopanem. Na wystawie będą pokazane prace czołowych artystów polskich.
Wystawie towarzyszyć będzie katalog z tekstami ukazującymi najnowsze badania z zakresu wpisującego się w tematykę wystawy. 

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 


Powrót
Opinie o stronieDodaj opinię

średnia ocen:

Ta strona nie ma jeszcze komentarzy
Twój podpis:
Treść opinii:
Twoja ocena: 1 2 3 4 5
Newsletter
Wpisz adres e-mail...
Muzealna Cafe
więcej
Logowanie

Biuletyn Informacji Publicznej © Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym - 2013.
Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij
DNI I GODZINY OTWARCIA

Informujemy, że od dn. 20 listopada 2017 nieczynne będą dla zwiedzających (do odwołania) ekspozycje Oddziału Przyrodniczego, Kamienicy Celejowskaiej oraz Manufaktura Muzealna i Biblioteka.

Więcej

Wesprzyj naswsparcie muzeum

Nr konta: 57 1750 1107 0000 0000 2076 2519