mapa pomniejsz powiększ

mapa pomniejsz powiększ

Lubelskie
Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym » Wystawy » ARCHIWUM WYSTAW » Marcin Tymiński / eXXhibition

Logo MNKD Marcin Tymiński / eXXhibition

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym zorganizowało w holu Gmachu Głównego przy Rynku 19 wystawę biżuterii Marcina Tymińskiego. Jubileuszowa wystawa, nosząca tytuł "eXXhibition”, stanowiła podsumowanie serii prezentacji, które odbyły się w tym roku w różnych europejskich galeriach i muzeach.

Marcin Tymiński (ur. 1972) to wybitny polski artysta złotnik i designer, który obchodzi w tym roku XX-lecie pracy artystycznej. Okrągły jubileusz stał się impulsem do zorganizowania wystawy podsumowującej okres twórczy. Prezentowana w różnych instytucjach wystawa cały czas ewaluowała, pokazując za każdym razem nowe dzieła. Na dzień dzisiejszy powstało ich blisko 200 sztuk i cały czas rodzą się nowe.

To niezwykły sukces artysty, że każda kolejna odsłona wystawy zawierała zupełnie nowe obiekty. Ich powstanie było zainspirowane bogatym zbiorem szkiców i projektów, skrzętnie gromadzonych przez Tymińskiego na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat. Jednocześnie oryginalne projekty stanowią za każdym razem część danej ekspozycji, co sprawia, że widz może pokusić się o odnalezienie źródła inspiracji artystycznej i prześledzenie procesu powstawania dzieła.

Pomimo ogromu pracy włożonego w przygotowanie zmieniającej swe oblicze wystawy, Marcin Tymiński wziął w tym roku udział w wielu konkursach dla projektantów, zdobywając prestiżowe nagrody. Jego wysoką pozycję wśród światowych designerów potwierdzają zaproszenia do udziału w najważniejszych wydarzeniach, targach i wystawach.

Specjalnie na wystawę w Muzeum Nadwiślańskim w Kazimierzu Dolnym, która stanowiła podsumowanie obchodów jubileuszu XX-lecia pracy artystycznej, przygotowana została kolejna pula autorskiej biżuterii, a także innowacyjna hologramowa technika jej prezentacji. Unikalna biżuteria, autorskie patenty w zakresie stosowanych materiałów oraz nowoczesna technika prezentacji sprawiły że kazimierska odsłona była „wystawą wystaw” z zakresu złotnictwa i designu. Zespalała ona w niepowtarzalny sposób świat sztuki ze światem future. Podobne efekty znane były nam jedynie z filmów science-fiction. 

Informacje:
Tytuł: Wystawa biżuterii Marcina Tymińskiego / eXXhibition
Kurator wystawy: Anna Polak
Miejsce: Gmach Główny MNKD / hol / Rynek 19
Termin wystawy: 22 grudnia 2017  25 lutego 2018
Czynna: codziennie (oprócz 24 i 25 grudnia 2017, 1 stycznia 2018)
Prezentacja hologramowa: 22 grudnia 2017  7 stycznia 2018 / www.cgrupa.com.pl
Hashtag: #eXXhibition

Patroni medialni:

           
    


Powrót
Opinie o stronieDodaj opinię

średnia ocen:

Ta strona nie ma jeszcze komentarzy
Twój podpis:
Treść opinii:
Twoja ocena: 1 2 3 4 5
Newsletter
Wpisz adres e-mail...
Muzealna Cafe
więcej
Logowanie

Biuletyn Informacji Publicznej © Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym - 2013.
Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij
DNI I GODZINY OTWARCIA

Informujemy, że od dn. 20 listopada 2017 nieczynne będą dla zwiedzających (do odwołania) ekspozycje Oddziału Przyrodniczego, Kamienicy Celejowskaiej oraz Manufaktura Muzealna i Biblioteka.

 

Więcej

Wesprzyj naswsparcie muzeum

Nr konta: 57 1750 1107 0000 0000 2076 2519