mapa pomniejsz powiększ

mapa pomniejsz powiększ

Lubelskie
Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym » Lokalizacje » Oddział Zamek w Janowcu » Majówka z Gwardią Gryfa na Zamku w Janowcu

Logo MNKD Majówka z Gwardią Gryfa na Zamku w Janowcu

W piątek 3 maja Zamek w Janowcu przeniósł się do słonecznych Włoch, a to za sprawą Gwardii Gryfa i pokazów włoskiej sztuki żonglerki chorągwiami. Pomimo niesprzyjającej pogody goście i nastroje dopisały.

Widowisko rozpoczął pokaz klasyczny w wykonaniu tancerek i chorągwiarzy. Prawdziwą ucztą dla oka, ale też i dla ucha okazał się spektakl „Sbandieratori” – Dumą Naszych Serc. Przedstawienie o charakterze fabularno-widowiskowym poświęcone pochodzącej z czasów średniowiecza rycerskiej, włoskiej dyscyplinie żonglerki chorągwiami przeniosło nas do słonecznej Toskanii. Projekt łączył element edukacyjny zawarty w towarzyszącej całemu spektaklowi narracji z charakterystycznymi dla zespołu spektakularnymi pokazami chorągwiarskimi. Była to oryginalna w swej formie opowieść o pasji, honorze, braterstwie, męskiej rywalizacji, ale przede wszystkim o sile jaką daje zespół. 
Gwardia Gryfa to jedyna w Polsce grupa specjalizująca się w realizacji pokazów inspirowanych sbandieratori, czyli widowiskową sztuką żonglerki chorągwiami.


Powrót
Opinie o stronieDodaj opinię

średnia ocen:

Ta strona nie ma jeszcze komentarzy
Twój podpis:
Treść opinii:
Twoja ocena: 1 2 3 4 5
Newsletter
Wpisz adres e-mail...
Muzealna Cafe
więcej
Logowanie

Biuletyn Informacji Publicznej © Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym - 2013.
Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij
DNI I GODZINY OTWARCIA

Informujemy, że od dn. 20 listopada 2017 nieczynne będą dla zwiedzających (do odwołania) ekspozycje Oddziału Przyrodniczego, Kamienicy Celejowskaiej oraz Manufaktura Muzealna i Biblioteka.

Więcej

Wesprzyj naswsparcie muzeum

Nr konta: 57 1750 1107 0000 0000 2076 2519