mapa pomniejsz powiększ

mapa pomniejsz powiększ

Lubelskie
Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym » O Muzeum » Projekty » Konserwacja i pielęgnacja zieleni na terenie Zamku w Janowcu Oddział Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym / 2017

Logo MNKD Konserwacja i pielęgnacja zieleni na terenie Zamku w Janowcu Oddział Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym / 2017

Projekt: Konserwacja i pielęgnacja zieleni na terenie Zamku w Janowcu Oddział Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym

Czas trwania projektu: październik – grudzień 2017 r

Celem zadania jest Konserwacja i pielęgnacja zieleni na terenie Zamku w Janowcu Oddział Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym.
Prace obejmą zabiegi pielęgnacyjne przy 10 szt. drzew rosnących na terenie parku przy dworze w tym: usuwanie podrostu, usuwanie posuszu, cięcia korygujące, wiązania dynamiczne oraz inne działania po usunięciu podrostu a także usunięcie podrostu z części stoku południowego wzdłuż brzegu skarpy i z części północnego stoku z fosą i otoczenia parkingu.
Planowany zakres prac jest kolejnym etapem działań zmierzających do uczytelnienia ekspozycji wzgórza zamkowego oraz pielęgnacji istniejącego drzewostanu i zieleni.
Ponadto realizacja zadania pośrednio umożliwi w przyszłych latach wykonanie kolejnych zamierzeń Muzeum, takich jak: odtworzenie historycznej winnicy pod zamkiem (istniała od XVI w.) oraz nasadzenie wysokopiennego sadu owocowego zawierającego kolekcję odmian drzew niegdyś występujących w regionie.
Wszystkie etapy prac są możliwe dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska I Gospodarki Wodnej w Lublinie.

Dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska I Gospodarki Wodnej w Lublinie

 

 


Powrót
Opinie o stronieDodaj opinię

średnia ocen:

Ta strona nie ma jeszcze komentarzy
Twój podpis:
Treść opinii:
Twoja ocena: 1 2 3 4 5
Newsletter
Wpisz adres e-mail...
Muzealna Cafe
więcej
Logowanie

Biuletyn Informacji Publicznej © Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym - 2013.
Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij
DNI I GODZINY OTWARCIA

Informujemy, że od dn. 20 listopada 2017 nieczynne będą dla zwiedzających (do odwołania) ekspozycje Oddziału Przyrodniczego, Kamienicy Celejowskaiej oraz Manufaktura Muzealna i Biblioteka.

Więcej

Wesprzyj naswsparcie muzeum

Nr konta: 57 1750 1107 0000 0000 2076 2519