mapa pomniejsz powiększ

mapa pomniejsz powiększ

Lubelskie
Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym » O Muzeum » Projekty » Konserwacja i pielęgnacja zieleni na terenie Oddziału Zamek w Janowcu 2016

Logo MNKD Konserwacja i pielęgnacja zieleni na terenie Oddziału Zamek w Janowcu 2016

Tytuł projektu:
„Konserwacja i pielęgnacja zieleni na terenie Muzeum Zamek w Janowcu, Oddział Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym”.

Dofinansowanie:
Dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

Czas trwania projektu
listopad – grudzień 2016 r.

Najważniejsze cele projektu:
Zamek w Janowcu jest oddziałem Muzeum Nadwiślańskiego. W skład zespołu zamkowego wchodzą: ruiny zamku (XVI-XVIII w.) oraz teren wraz z ukształtowaniem i zadrzewieniem, w tym: park, sady, dawne winnice i translokowany zespół dworski (XVIII–XIX w.) – wpisany do rejestru zabytków województwa lubelskiego.

Park przy Zamku w Janowcu posiada szczególną wartość zabytkową, przyrodniczą i edukacyjną. Na jego terenie znajduje się wiele cennych gatunków drzew, w tym trzy pomniki przyrody. Park jest integralną częścią zespołu zamkowego, stanowiącą jedną z głównych atrakcji Muzeum i Janowca.

Głównym celem projektu jest pielęgnacja wybranych drzew rosnących w najbardziej zabytkowej części zamkowego parku co pozwoli na poprawę stanu zachowania drzewostanu wraz z uczytelnieniem ekspozycji na wzgórze zamkowe.

Ponadto realizacja zadania pośrednio umożliwi w przyszłych latach wykonanie kolejnych zamierzeń Muzeum, takich jak: odtworzenie historycznej winnicy pod zamkiem (istniała od XVI w.) oraz nasadzenie wysokopiennego sadu owocowego zawierającego kolekcję odmian drzew niegdyś występujących w regionie. Planowany zakres prac jest kolejnym etapem działań zmierzających do uczytelnienia ekspozycji wzgórza zamkowego oraz pielęgnacji istniejącego drzewostanu i zieleni. Wszystkie etapy prac były możliwe dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu przez WFOŚiGW w Lublinie.


Powrót
Opinie o stronieDodaj opinię

średnia ocen:

Ta strona nie ma jeszcze komentarzy
Twój podpis:
Treść opinii:
Twoja ocena: 1 2 3 4 5
Newsletter
Wpisz adres e-mail...
Muzealna Cafe
więcej
Logowanie

Biuletyn Informacji Publicznej © Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym - 2013.
Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij
DNI I GODZINY OTWARCIA

Informujemy, że od dn. 20 listopada 2017 nieczynne będą dla zwiedzających (do odwołania) ekspozycje Oddziału Przyrodniczego, Kamienicy Celejowskaiej oraz Manufaktura Muzealna i Biblioteka.

Więcej

Wesprzyj naswsparcie muzeum

Nr konta: 57 1750 1107 0000 0000 2076 2519