mapa pomniejsz powiększ

mapa pomniejsz powiększ

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym » Wizyta w muzeum » AKTUALNOŚCI » KONKURS PREZENTACJE 2018 / SREBRO I BURSZTYN / do 1 września

Logo MNKD KONKURS PREZENTACJE 2018 / SREBRO I BURSZTYN / do 1 września

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym oraz Stowarzyszenie Twórców Form Złotniczych zapraszają na kolejną odsłonę konkursu PREZENTACJE. Partnerami konkursu są Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników oraz Międzynarodowe Targi Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich AMBERIF.

Bursztyn towarzyszy nam od zawsze. Od lat inspiruje artystów a złotnicze projekty były znakiem czasów i trendów. Czy widzieliśmy już wszystko? Czy ten wdzięczny materiał był pokazany na wszystkie możliwe sposoby? Zapraszamy artystów do zaprezentowania najbardziej współczesnych form złotniczych z bursztynem. W tej edycji konkurs zyskuję rangę międzynarodowego oraz towarzyszyć mu będzie konkurs fotograficzny "Bursztyn Inspiruje".

Zapraszamy: pracowników i właścicieli firm złotniczych, uczniów liceów plastycznych, złotników, studentów i absolwentów wyższych szkół artystycznych, a także ich nauczycieli. Jednym słowem wszystkich, którzy zajmując się złotnictwem i poprzez tworzenie biżuterii uzewnętrzniają potrzebę przekazania innym swoich wewnętrznych emocji, idei, przemyśleń, ale także zaprezentowania wysokiego poziomu kunsztu złotniczego.

W regulaminie konkursu istnieje obowiązek wykorzystania srebra i bursztynu, nie ograniczając jednak zastosowania innych materiałów. Zachęcamy do poszukiwania nowych odkrywczych form i kształtów. Jako inspirację, uwadze polecamy współczesne wzornictwo złotnicze (contemporary jewellery). Założeniem wystawy konkursowej jest stworzenie kolekcji w duchu contemporary, z racji prezentowania jej w miejscach wpisujących się w ten nurt. Szczegółowe informacje zostały zawarte w regulaminie.

Zapraszamy wszystkie osoby zajmujące się fotografią do zaprezentowania swojej wizji zainspirowanej bursztynem w towarzyszącym konkursie fotograficznym "Bursztyn Inspiruje".

INFORMACJE:
Termin składania/nadsyłania prac: 01 września 2018.
Obrady jury odbędą się w dniu: 15 września 2018 w Muzeum Nadwiślańskim w Kazimierzu Dolnym.
Wernisaż wystawy wraz z uroczystym wręczeniem nagród: 13 października 2018.
Pracę konkursowe prosimy nadsyłać na adres:
Aniela Ryndziewicz
Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym
ul. Rynek 19, 24-120 Kazimierz Dolny
Z dopiskiem "Prezentacje 2018"

Komisarz konkursu: Michał Fatyga (tel. +48 503 502 338), e-mail: prezentacje@stfz.pl

DO POBRANIA:
Regulamin fotograficzny 2018
Regulamin Prezentacje 2018
Regulations Photo 2018
Regulations Prezentacje 2018


Powrót
Opinie o stronieDodaj opinię

średnia ocen:

Ta strona nie ma jeszcze komentarzy
Twój podpis:
Treść opinii:
Twoja ocena: 1 2 3 4 5
Newsletter
Wpisz adres e-mail...
Muzealna Cafe
więcej
Logowanie

Biuletyn Informacji Publicznej © Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym - 2013.
Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij
DNI I GODZINY OTWARCIA

Informujemy, że od dn. 20 listopada 2017 nieczynne będą dla zwiedzających (do odwołania) ekspozycje Oddziału Przyrodniczego, Domu Kuncewiczów, Kamienicy Celejowskaiej oraz Manufaktura Muzealna i Biblioteka.

 

Więcej

Wesprzyj naswsparcie muzeum

Nr konta: 57 1750 1107 0000 0000 2076 2519