mapa pomniejsz powiększ

mapa pomniejsz powiększ

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym » Wizyta w muzeum » AKTUALNOŚCI » KONKURS PLASTYCZNY 'PORTRET DO ZIELNIKA' / do 10 października

Logo MNKD KONKURS PLASTYCZNY 'PORTRET DO ZIELNIKA' / do 10 października

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym ogłasza konkurs plastyczny o tematyce przyrodniczej, przeznaczony dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa lubelskiego. Konkurs zatytułowany jest „Portret do zielnika”.

Konkurs polega na namalowaniu portretu rośliny, która występuje na Lubelszczyźnie, w wybranym obszarze Natura 2000 i jest rzadka, objęta ochroną, zamieszczona w „Polskiej czerwonej księdze roślin” lub na „Czerwonej liście”. W konkursie zostanie wyłonionych 20 prac, które będą później podstawą stworzenia książki „zielnika”. Ponadto zostanie zorganizowana wystawa nagrodzonych prac. Do każdego portretu rośliny dodatkowo przygotujemy opis, zawierający informacje nt. jej występowania i ochrony. Premiera wystawy odbędzie się w listopadzie br., potem wystawa będzie prezentowana w szkołach, z których pochodzą laureaci. Główna nagroda to udział w warsztatach tworzenia modeli roślinnych.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie. Szczegółowych informacji udzielamy w biurze Oddziału Przyrodniczego pod nr tel. 81 88 10 326 lub 509 623 216 (Joanna Szkuat).

Termin składania prac został przedłużony do 10 października br.

>>> Pobierz: REGULAMIN KONKURSU

Konkurs jest współfinansowany przez
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej w Lublinie.


Powrót
Opinie o stronieDodaj opinię

średnia ocen:

Ta strona nie ma jeszcze komentarzy
Twój podpis:
Treść opinii:
Twoja ocena: 1 2 3 4 5
Newsletter
Wpisz adres e-mail...
Muzealna Cafe
więcej
Logowanie

Biuletyn Informacji Publicznej © Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym - 2013.
Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij
WYSTAWA MALARSTWA TADEUSZA CHYŁY / do 1 października

Zapraszamy do Galerii Wystaw Czasowych na największą jak do tej pory prezentajcę twórczości malarskiej Tadeusza Chyły (1933-2014), znanego piosenkarza, satyryka i aktora.

Więcej

Wesprzyj naswsparcie muzeum

Nr konta: 57 1750 1107 0000 0000 2076 2519