mapa pomniejsz powiększ

mapa pomniejsz powiększ

Lubelskie
Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym » O Muzeum » Projekty » Kierunek Edukacja 2015 / podsumowanie projektu

Logo MNKD Kierunek Edukacja 2015 / podsumowanie projektu

W roku 2015 w Muzeum Nadwiślańskim w Kazimierzu Dolnym zrealizowany został ministerialny projekt pn. "Kierunek edukacja". Jego celem było zaangażowanie grup zagrożonych wykluczeniem społecznym w działania kulturalne i edukacyjne.

Fundusze pozyskane dzięki Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego pozwoliły na przygotowanie i wdrożenie programu edukacyjnego stymulującego kreatywność i aktywizującego twórczo uczestników reprezentujących wszystkie grupy społeczne i wiekowe. Podczas trwania projektu zorganizowano i przeprowadzono warsztaty z archeologii doświadczalnej (w tym z ceramiki i tkactwa), dawnej i współczesnej sztuki złotniczej oraz wydarzenia artystyczno-przyrodnicze. Działania skierowane były do dzieci, młodzieży, dorosłych, seniorów i muzealników. Zrealizowano 39 warsztatów i wydarzeń artystyczno-przyrodniczych, w których wzięło udział 462 uczestników.

Zajęcia pozwoliły na budowanie międzypokoleniowej integracji w rodzinie i przeciwdziałały konsumpcyjnemu stylowi życia. Propagowanie w ciekawy sposób kultury i dziedzictwa narodowego, jako elementu kształtującego tożsamości i rozwój osobisty zachęciło do aktywnego uczestnictwa w działaniach kulturalnych i edukacyjnych w Muzeum. Warsztaty prowadzone pod okiem specjalistów w swoich dziedzinach pozwoliło uczestnikom na zdobycie specjalistycznej wiedzy, rozwinięcie wrażliwości estetycznej, a także wskazało alternatywne formy spędzania wolnego czasu.

Partnerami w projekcie byli: Artystyczna Pracownia Konserwacji Dzieł Sztuki w Warszawie, Urząd Probierczy w Warszawie, Stowarzyszenie Twórców Form Złotniczych, Pracownia Ceramiki Artystycznej w Lulinie, Muzeum Wsi Lubelskiej, Pracownia Artes Diverse z Warszawy.

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Powrót
Opinie o stronieDodaj opinię

średnia ocen:

Ta strona nie ma jeszcze komentarzy
Twój podpis:
Treść opinii:
Twoja ocena: 1 2 3 4 5
Newsletter
Wpisz adres e-mail...
Muzealna Cafe
więcej
Logowanie

Biuletyn Informacji Publicznej © Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym - 2013.
Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij
DNI I GODZINY OTWARCIA

Informujemy, że od dn. 20 listopada 2017 nieczynne będą dla zwiedzających (do odwołania) ekspozycje Oddziału Przyrodniczego, Kamienicy Celejowskaiej oraz Manufaktura Muzealna i Biblioteka.

Więcej

Wesprzyj naswsparcie muzeum

Nr konta: 57 1750 1107 0000 0000 2076 2519