mapa pomniejsz powiększ

mapa pomniejsz powiększ

Lubelskie
Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym » Wizyta w muzeum » AKTUALNOŚCI » IX OGÓLNOPOLSKA GIEŁDA PROJEKTÓW / 21 - 23 października

Logo MNKD IX OGÓLNOPOLSKA GIEŁDA PROJEKTÓW / 21 - 23 października

Dwa projekty literackie Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym znalazły się w finale Ogólnopolskiej Giełdy Projektów. To coroczne wydarzenie Narodowego Centrum Kultury, organizowane we współpracy z lokalnymi partnerami, skierowane do wszystkich aktywnych przedstawicieli sektora kultury. Dotyczy najciekawszych i najbardziej inspirujących projektów kulturalnych. W tym roku hasłem przewodnim wydarzenia jest animacja + słowo. Kluczowym punktem programu jest prezentacja dwudziestu dobrych praktyk, wybranych przez niezależny zespół merytoryczny.

W grupie projektów zakwalifikowanych do sesji posterowej znalazły się „Kazik - Mały Przewodnik po Kazimierzu Dolnym” oraz Spacer literacki po Kazimierzu Dolnym śladami Marii i Jerzego Kuncewiczów - "Szlak Dwóch Księżyców". Obydwa działania koordynują pracownicy merytoryczni oddziału Dom Kuncewiczów MNKD.

„Kazik – Mały Przewodnik po Kazimierzu Dolnym” to działanie angażujące uczniów z Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym, we współpracy z pracownikami oddziałów: Przyrodniczego i Edukacji MNKD. Dzięki wspólnej pracy zostanie opracowany ilustrowany przewodnik książkowy po Kazimierzu Dolnym oraz aplikacja mobilna. Autorem ilustracji jest znany grafik, Piotr Fąfrowicz. Z tej oferty będą mogli korzystać rodzice z dziećmi. W październiku książkę będzie można otrzymać wraz z rodzinnym biletem wstępu do muzeum. Projekt jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z funduszu Promocji Kultury 2019.

  

 

„Szlak Dwóch Księżyców” to propozycja skierowana dla wszystkich turystów zainteresowanych literaturą. Pierwotnie, dzięki grantowi „Adamed dla Seniora”, mogły z niego korzystać przede wszystkim osoby starsze. Obecnie z oferty alternatywnego zwiedzania Kazimierza Dolnego trasą, którą wytycza życie i twórczość pisarki, Marii Kuncewiczowej wędrują wszyscy zainteresowani. Szlak ma swoją mapę oraz przewodnik w wersji drukowanej oraz w pliku pdf – do pobrania z muzealnej strony.
IX Ogólnopolska Giełda Projektów odbędzie się od 21 do 23 października w Kielcach. Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawuje prof. Piotr Gliński, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


 


Powrót
Opinie o stronieDodaj opinię

średnia ocen:

Ta strona nie ma jeszcze komentarzy
Twój podpis:
Treść opinii:
Twoja ocena: 1 2 3 4 5
Newsletter
Wpisz adres e-mail...
Muzealna Cafe
więcej
Logowanie

Biuletyn Informacji Publicznej © Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym - 2013.
Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij
DNI I GODZINY OTWARCIA

Informujemy, że od dn. 20 listopada 2017 nieczynne będą dla zwiedzających (do odwołania) ekspozycje Oddziału Przyrodniczego, Domu Kuncewiczów, Kamienicy Celejowskaiej oraz Manufaktura Muzealna i Biblioteka.

 

Więcej

Wesprzyj naswsparcie muzeum

Nr konta: 57 1750 1107 0000 0000 2076 2519