mapa pomniejsz powiększ

mapa pomniejsz powiększ

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym » Wystawy » ARCHIWUM WYSTAW » Ilustracje książkowe Piotra Fąfrowicza

Logo MNKD Ilustracje książkowe Piotra Fąfrowicza

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym zorganizowało w Oddziale Dom Kuncewiczów wystawę prac Piotra Fąfrowicza, uznanego artysty i wybitnego ilustratora książek dla dzieci.

W niedzielę 7 sierpnia w Oddziale Dom Kuncewiczów miał miejsce wernisaż prac Piotra Fąfrowicza. Autor urodził się w 1958 roku w Białymstoku, ale dzieciństwo spędził w Szczecinie. Studiował historię sztuki w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II oraz animację filmową w Warszawie. Obecnie oprócz malarstwa zajmuje się projektowaniem kalendarzy i kart świątecznych. Zilustrował m.in.: "Mnisią górę" Wojciecha Łysiaka, "Zielony, żółty, rudy, brązowy" Małgorzaty Strzałkowskiej oraz "Leona i kotka, czyli jak rozumieć mowę zegara" Grażyny Ruszewskiej. Jest laureatem wielu prestiżowanych nagród krajowych i międzynarodowych.

Na wystawie w Domu Kuncewiczów prezentowane były prace z książki Joanny Rudniańskiej pt. "Bajka o Wojnie". Przedstawiają one tragedię Hiroszimy widzianą oczami dziecka, począwszy od naiwnej dziecięcej fascynacji militaryzmem, aż po tragiczną zagładę miasta w dn. 6 sierpnia 1945 roku i związanego z nią indywidualnego poczucia winy. To książka dla dzieci i dorosłych, z niezwykle ważnym i aktualnym przesłaniem – że każda wojna jest zła. W trakcie spotkania Autor opowiedział o tym, jak powstają jego ilustracje do książek dla dzieci, czym się inspiruje i jakie techniką najchętniejs się posługuje.

      

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
w ramach projektu "Multimedialna Książka Życia: klasyczny i elektroniczny program promocji czytelnictwa w Muzeum Nadwiślańskim"Powrót
Opinie o stronieDodaj opinię

średnia ocen:

Ta strona nie ma jeszcze komentarzy
Twój podpis:
Treść opinii:
Twoja ocena: 1 2 3 4 5
Newsletter
Wpisz adres e-mail...
Muzealna Cafe
więcej
Logowanie

Biuletyn Informacji Publicznej © Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym - 2013.
Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij
DNI I GODZINY OTWARCIA

Informujemy, że od dn. 20 listopada 2017 nieczynne będą dla zwiedzających (do odwołania) ekspozycje Oddziału Przyrodniczego, Domu Kuncewiczów, Kamienicy Celejowskaiej oraz Manufaktura Muzealna i Biblioteka.

Więcej

Wesprzyj naswsparcie muzeum

Nr konta: 57 1750 1107 0000 0000 2076 2519