mapa pomniejsz powiększ

mapa pomniejsz powiększ

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym » Wizyta w muzeum » AKTUALNOŚCI » FESTIWAL GWIEŹDZISTEGO NIEBA / czerwiec-sierpień

Logo MNKD FESTIWAL GWIEŹDZISTEGO NIEBA / czerwiec-sierpień

Muzeum Nadwiślańskie zaprasza do Oddziału Zamek w Janowcu na wakacyjny Festiwal Gwieździstego Nieba, czyli warsztaty fotografii nocnego bieboskłonu prowadzaone przez Kamilę Mazurkiewicz-Osiak. Nocne polowania z aparatem odbywać będą się od 24 czerwca do 12 sierpnia br.

Kamila Mazurkiewicz-Osiak, uznana artystka wykonująca zdjęcia astronomiczne oraz fotografie zjawisk przyrodniczych, poprowadzi cykl wakacyjnych warsztatów fotograficznych składających się na Festiwal Gwieździstego Nieba. Wszystkich chętnych zapraszamy serdecznie do Oddziału Zamek w Janowcu w terminach: 24 czerwca, 7 i 21 lipca, 4 sierpnia i 11-12 sierpnia (Perseidy). Zajęcia rozpoczynać będą się o godz. 20:00, a kończyć po północy. Pierwsza część, odbywająca się na terenie parku zamkowego, poświęcona będzie opanowaniu podstaw fotografii. Druga część warsztatów, mająca miejsce na dziedzińcu i krużgankach zamkowych, poświęcona będzie fotografii zaawansowanej. Uczestnicy spotkań dowiedzą się jak wykonywać zdjęcia poklatkowe (timelapse), nauczą się obserować nocne niebo, a nawet liczyć meteory...

Każdy z uczestników warsztatów potrzebuje dobrego nastawienia i humoru, wygodnej poduszki i śpiwora, aparatu fotograficznego, najlepiej lustrzanki, mile widziany jest również statyw i wężyk spustowy (pilot). Uczestników obowiązują wcześniejsze zapisy, które prosimy kierować na adres mailowy: danuta.olesiuk@mnkd.pl. W przypadku braku dobrej pogody spotkania będą przekładane na najbliższe dogodne terminy. Udział w warsztatach jest bezpłatny, zapraszamy!


Powrót
Opinie o stronieDodaj opinię

średnia ocen:

Ta strona nie ma jeszcze komentarzy
Twój podpis:
Treść opinii:
Twoja ocena: 1 2 3 4 5
Newsletter
Wpisz adres e-mail...
Muzealna Cafe
więcej
Logowanie

Biuletyn Informacji Publicznej © Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym - 2013.
Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij
WERNISAŻ WYSTAWY MALARSTWA TADEUSZA CHYŁY / 29 lipca

Zapraszamy na wernisaż największej, jak do tej pory, prezentacji twórczości malarskiej Tadeusza Chyły (1933-2014), znanego piosenkarza, kompozytora, satyryka i aktora, a jednocześnie malarza związanego w l. 60. i 70. XX w. z Kazimierzem Dolnym. Wstęp wolny!

Więcej

Wesprzyj naswsparcie muzeum

Nr konta: 57 1750 1107 0000 0000 2076 2519