mapa pomniejsz powiększ

mapa pomniejsz powiększ

Lubelskie
Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym » O Muzeum » Projekty » Dawny warsztat złotniczy. Historia polskiej biżuterii patriotycznej w ramach Programu Patriotyzm Jutra

Logo MNKD Dawny warsztat złotniczy. Historia polskiej biżuterii patriotycznej w ramach Programu Patriotyzm Jutra

Projekt „Dawny warsztat złotniczy. Historia polskiej biżuterii patriotycznej”

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym w ramach Programu Patriotyzm Jutra  otrzymało dofinansowanie projektu pn. „ Dawny warsztat złotniczy. Historia polskiej biżuterii patriotycznej”, realizowanego przez oddział Muzeum Sztuki Złotniczej.

Trzonem projektu jest utworzenie wystawy czasowej, obrazującej historię polskiej biżuterii patriotycznej w kontekście walk wyzwoleńczych narodu polskiego i jej rolę w polskiej drodze do niepodległości. Wystawa zostanie zorganizowana na bazie unikatowych, autentycznych sztanc stanowiących element wyposażenia warsztatu złotniczego założonego w 1848 r. przez Wacława Głowackiego w Krakowie. Pracownia ta na masową skalę produkowała polską biżuterię patriotyczną w XIX i początkach XX wieku. Sztance zostaną zaprezentowane w zestawieniu z egzemplarzami biżuterii.  Wystawa wzbogacona zostanie o plansze informacyjne opisujące historię i sposób tworzenia biżuterii patriotycznej.
Dopełnieniem ekspozycji będzie multimedialna wystawa w oknie Muzeum prezentująca eksponaty znajdujące się w gablotach. Dodatkowo zostanie stworzona aplikacja ukazująca wybrane obiekty w technologii 3d.
Wystawie towarzyszyć będą działania edukacyjne  w oddziale Muzeum Sztuki Złotniczej– Ogólnopolskie Warsztaty Złotnicze  dla Muzealników, czy  warsztaty dla szerokiego grona odbiorców (młodzieży i seniorów).
Otwarcie wystawy – 21.10.2018 r.

Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu Patriotyzm Jutra.
  


Powrót
Opinie o stronieDodaj opinię

średnia ocen:

Ta strona nie ma jeszcze komentarzy
Twój podpis:
Treść opinii:
Twoja ocena: 1 2 3 4 5
Newsletter
Wpisz adres e-mail...
Muzealna Cafe
więcej
Logowanie

Biuletyn Informacji Publicznej © Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym - 2013.
Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij
DNI I GODZINY OTWARCIA

Informujemy, że od dn. 20 listopada 2017 nieczynne będą dla zwiedzających (do odwołania) ekspozycje Oddziału Przyrodniczego, Kamienicy Celejowskaiej oraz Manufaktura Muzealna i Biblioteka.

Więcej

Wesprzyj naswsparcie muzeum

Nr konta: 57 1750 1107 0000 0000 2076 2519