mapa pomniejsz powiększ

mapa pomniejsz powiększ

Lubelskie

Logo MNKD Aleksandra Rybak. Eksploracja

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym zorganizowało wystawę Aleksandry Rybak, utalentowanej artystki i projektantki, laureatki Ogólnopolskiego Konkursu Biżuterii Artystycznej PREZENTACJE 2017. Wystawa prezentowana była w Gmachu Głównym przy Rynku 19.

Aleksandra Rybak jest artystką i projektantką, która realizuje się w rzeźbie i projektowaniu biżuterii. Ukończyła Wydział Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku w pracowni prof. Sławoja Ostrowskiego oraz Projektowania Biżuterii w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Obecnie pracuje w Zespole Szkół Plastycznych w Częstochowie. Od 2013 roku należy do grupy projektowej Dziewiątka.

Jest laureatką m.in.: I Nagrody Muzeum Okręgowego w Sandomierzu oraz Wyróżnienia Biura Wystaw Artystycznych BWA w Sandomierzu w II Ogólnopolskim Konkursie Biżuterii Autorskiej Krzemień Pasiasty – Kamień Optymizmu w Sandomierzu (2013), I Nagrody Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym oraz Wyróżnienia firmy Walcownia Metali Grako w 17. Ogólnopolskim Konkursie Biżuterii Artystycznej PREZENTACJE 2017 – Srebro & Papier (2017).

Dzieła pokazywane na wystawie Eksploracja są efektem refleksji nad naturą, badania jej zmian w makro i mikro świecie, ciągłej transformacji jej kształtu, struktury, faktury, barwy i energii. Jednocześnie ekspozycja jest też świadectwem poszukiwania własnej drogi twórczej. Artystka często pomija techniki i technologie stosowane w biżuterii, przystosowując te znane w rzeźbie. Prezentowane na wystawie obiekty są dla niej jednym, wspólnym przekazem, poza materią, rozmiarem, bez podziałów na dyscyplinę rzeźbiarską, czy jubilerską.

Fundamentem i siłą nośną projektów jest obserwacja natury, jej piękna, złożoności form organicznych, które dają możliwość ruchu i reagowania na zmiany.

INFORMACJE O WYSTAWIE:
Tytuł wystawy: "Aleksandra Rybak. Eksploracja"
Wernisaż: 26 maja 2018 / sobota / godz. 14:00
Termin wystawy: 27 maja – 24 lipca 2018 / przedłużona do 28 lipca
Miejsce: Gmach Główny MNKD / Srebrne Przestrzenie / Hol
Kurator wystawy: Aniela Ryndziewicz
Hashtag: #AleksandraRybak


Powrót
Opinie o stronieDodaj opinię

średnia ocen:

Ta strona nie ma jeszcze komentarzy
Twój podpis:
Treść opinii:
Twoja ocena: 1 2 3 4 5
Newsletter
Wpisz adres e-mail...
Muzealna Cafe
więcej
Logowanie

Biuletyn Informacji Publicznej © Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym - 2013.
Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij
DNI I GODZINY OTWARCIA

Informujemy, że od dn. 20 listopada 2017 nieczynne będą dla zwiedzających (do odwołania) ekspozycje Oddziału Przyrodniczego, Kamienicy Celejowskaiej oraz Manufaktura Muzealna i Biblioteka.

Więcej

Wesprzyj naswsparcie muzeum

Nr konta: 57 1750 1107 0000 0000 2076 2519