mapa pomniejsz powiększ

mapa pomniejsz powiększ

Lubelskie
Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym » Wystawy » ARCHIWUM WYSTAW » Afryka w drodze. Fotografie Marcina Kydryńskiego

Logo MNKD Afryka w drodze. Fotografie Marcina Kydryńskiego

Muzeum Nadwiślańskie zaprezentowało w ramach Festiwalu Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi" wystawę fotografii Marcina Kydryńskiego, ukazujących piękno Afryki.

Muzeum Nadwiślańskie zaprezentowało wybór z obszernej kolekcji fotografii, jaką zawiera książka Marcina Kydryńskiego pt. „Biel”. Jedna zaledwie historia, ale ogromnie pojemna. Afryka bowiem jest w ciągłym ruchu. Podróżuje, wędruje, wierci się. W każdy możliwy sposób. Są tacy, co wciąż wybierają pieszą wędrówkę. Jedni w poszukiwaniu nowych studni, pastwisk dla swoich stad, deszczu. Inni, jak autor, w poszukiwaniu swojej prawdy o tym kontynencie w czasach wielkiego przełomu. Fotografie z kilkunastu regionów Afryki są intymną opowieścią o istocie podróżowania, a zarazem o istocie człowieczeństwa. Nasz gatunek przecież stamtąd właśnie ruszył w swoją, trwającą do dziś drogę.

Marcin Kydryński – radiowiec, syn legendy polskiego radia Lucjana Kydryńskiego. Prowadzi autorskie audycje w Trójce, ostatnio popularną, niedzielną „Siestę”. Współtwórca wielu piosenek Anny Marii Jopek, jako autor i kompozytor. Fotograf współpracujący niegdyś z National Geographic. W latach 90. XX wieku dyrektor artystyczny Jazz Jamboree. Później współorganizował także Siesta Festival w Gdańsku. Autor książki „Pod słońce”, wyróżnionej nagrodą Arkadego Fiedlera. Odznaczony orderem przez Prezydenta Portugalii za popularyzację kultury tego kraju.

INFORMACJE O WYSTAWIE:
Tytuł: "Afryka w drodze. Wystawa fotografii Marcina Kydryńskiego"
Czas trwania: 31 lipca – 18 września 2016
Miejsce: Oddział Kamienica Celejowska / ul. Senatorska 11 / Kazimierz Dolny
Kurator wystawy: Seweryn Kuter
Oprawa graficzna: Norbert Kiljan

Hashtag: #MarcinKydryński

ORGANIZATORZY:
 

PARTNERZY:

 

PATRONI MEDIALNI:

           


Powrót
Opinie o stronieDodaj opinię

średnia ocen:

Ta strona nie ma jeszcze komentarzy
Twój podpis:
Treść opinii:
Twoja ocena: 1 2 3 4 5
Newsletter
Wpisz adres e-mail...
Muzealna Cafe
więcej
Logowanie

Biuletyn Informacji Publicznej © Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym - 2013.
Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij
DNI I GODZINY OTWARCIA

Informujemy, że od dn. 20 listopada 2017 nieczynne będą dla zwiedzających (do odwołania) ekspozycje Oddziału Przyrodniczego, Kamienicy Celejowskaiej oraz Manufaktura Muzealna i Biblioteka.

Więcej

Wesprzyj naswsparcie muzeum

Nr konta: 57 1750 1107 0000 0000 2076 2519