mapa pomniejsz powiększ

mapa pomniejsz powiększ

Lubelskie

Logo MNKD ROBIMY MUZEUM / KONKURS

Muzeum Nadwiślańskie zaprasza do wzięcia udziału w konkursie „Robimy muzeum”

Muzeum Historii Polski ogłosiło konkurs #MojaPamiatka. W cieniu wielkich wydarzeń i poważnych historii (II wojny światowej, konspiracji, historii PRL oraz działań opozycji) toczą się jednak mniejsze, nie mniej ważne sprawy. Niejednokrotnie, to właśnie one determinują losy poszczególnych rodzin. Takie wspomnienia składają się na mapę historii Państwa miejscowości. W trosce o pamięć rodzinnych opowieści oraz związanych z nimi pamiątek, zapraszamy Państwa do udziału w konkursie.

Ma on charakter otwarty, ale mile widziane będą prace grupowe, np. rodziców i dzieci czy też dziadków i wnuków. Państwa zadaniem będzie sfotografowanie takiego przedmiotu (przyszłego eksponatu w naszym wirtualnym muzeum) oraz spisanie historii, związanej z tym przedmiotem. W przypadku fotografii lub dokumentu, mogących być ciekawymi eksponatami, zamiast zdjęcia można wykonać jego skan.

Nasze Muzeum funkcjonuje w Kazimierzu Dolnym. Ma również oddziały w Janowcu oraz Żmijowiskach, w gminie Wilków.  Zależy nam więc na uwzględnieniu tego faktu przy wyborze opisywanych przedmiotów. Nie jest to jednak wymóg konieczny. Będziemy szczęśliwi i dumni, jeśli zechcą nam Państwo opowiedzieć o swoich miejscowościach – za pośrednictwem wybranych przedmiotów i związanych z nimi historii.
Konkurs rozpoczyna się 11 maja i potrwa do 15 września 2020 r. Nadsyłane prace będą regularnie zamieszczane na blogu oddziału Dom Kuncewiczów MNKD www.narynkuusiascwkazimierzu.pl
Należy je przesyłać pod adresem: kuncewiczowka@mnkd.pl

Wszystkie nadesłane prace oceni jury, powołane przez Muzeum. Swoich faworytów będą mogli również wybrać Internauci. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 1 października 2020 r., a wśród nagród będą m.in. weekendy rodzinne w pokojach gościnnych MNKD (za 1 zł), bilety wstępu do oddziałów MNKD (za 1 zł) oraz karnety na spacery muzealne (za 1 zł).  

REGULAMIN KONKURSU

1. Konkurs ma charakter otwarty dla wszystkich.
2. Organizatorem konkursu jest Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym – oddział Dom Kuncewiczów.
3. Udział w konkursie jest bezpłatny.
4. Celem konkursu jest:
- Popularyzacja i promocja Kazimierza Dolnego oraz  oddziałów Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym, jako miejsc kulturotwórczych i nośników historii.
- Zachęcenie uczestników konkursu do poznawania losów swojej rodziny i bliskich.
- Pobudzenie kreatywności twórczej uczestników.
- Zachęcenie do gromadzenia i utrwalenia historii swojej rodziny, z uwzględnieniem faktu, iż prywatne pamiątki oraz związane z nimi opowieści mogą być materiałem badawczym dla historyków, muzealników, regionalistów itp.
- Troska o pamięć „małej Ojczyzny”.
- Budowanie dialogu międzypokoleniowego.
5. Na konkurs należy nadesłać fotografię lub skan rodzinnej pamiątki wraz z tekstem - historią dotyczącą tego obiektu.
6. Wybór przedmiotu jest indywidualną sprawą uczestników konkursu. Uzasadnienie wyboru winno znaleźć się w tekście, dołączonym do zdjęcia lub skanu.
7. Przesyłając ww. materiały, ich autorzy wyrażają zgodę na bezpłatną publikację na     internetowych stronach Muzeum, portalach społecznościowych (Facebook, Instagram) oraz w mediach, zainteresowanych konkursem celem promocji autora i organizatora konkursu.
8. Autor materiałów zgłoszonych do konkursu oświadcza, że jest jedynym właścicielem praw autorskich, a jego praca nie narusza wszelkich dóbr osobistych i materialnych osób trzecich.
9. Fotografie lub skany należy przesyłać w formie cyfrowej zapisane jako JPG, w rozdzielczości min.150 dpi / krótszy bok min. 1000pix/, pod adresem: kuncewiczowka@mnkd.pl w terminie od 11.05 do 15.09.2020 roku. Z uwagi na przepisy o ochronie danych osobowych (RODO), autor fotografii musi także napisać, czy pracę podpisać jego imieniem i nazwiskiem, czy też wystarczy wybrany przez niego pseudonim.
10. Nadsyłane prace będą regularnie zamieszczane na blogu oddziału Dom Kuncewiczów, w zakładce „Robimy muzeum”.
8. O wyborze najlepszych prac zdecyduje jury, w terminie do 30.09.2020 r. Swoich faworytów wybiorą również Internauci podczas otwartego głosowania, które odbędzie się od 16 do 30.09.2020, w mediach społecznościowych MNKD.
9. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 1.10.2020, a laureaci zostaną powiadomieni o wynikach drogą pocztową. Nagrodami w konkursie będą wydawnictwa muzealne (albumy i przewodniki), weekendy rodzinne w pokojach gościnnych MNKD w Kazimierzu Dolnym i Janowcu (za 1 zł) oraz – w przypadku takiego zapotrzebowania – oprowadzanie po ekspozycjach MNKD oraz wycieczki edukacyjne po Kazimierzu Dolnym (za 1 zł).
10. Nieprzestrzeganie regulaminu skutkuje niedopuszczeniem prac tego autora w następnych konkursach organizowanych przez Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym.
11. Przystąpienie do konkursu jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu w całości.


Powrót
Opinie o stronieDodaj opinię

średnia ocen:

Ta strona nie ma jeszcze komentarzy
Twój podpis:
Treść opinii:
Twoja ocena: 1 2 3 4 5
Newsletter
Wpisz adres e-mail...
Muzealna Cafe
więcej
Logowanie

Biuletyn Informacji Publicznej © Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym - 2013.
Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij
DNI I GODZINY OTWARCIA

Informujemy, że od dn. 20 listopada 2017 nieczynne będą dla zwiedzających (do odwołania) ekspozycje Oddziału Przyrodniczego, Kamienicy Celejowskaiej oraz Manufaktura Muzealna i Biblioteka.

 

Więcej

Wesprzyj naswsparcie muzeum

Nr konta: 57 1750 1107 0000 0000 2076 2519