mapa pomniejsz powiększ

mapa pomniejsz powiększ

Logo MNKDKalendarium


24.03.2018, g. 09:00

Wystawa prac Tadeusza Michalaka Gmach Główny MNKD

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym zaprasza do Galerii Wystaw Czasowych przy Rynku 19 na  wystawę zatytułowaną "Tadeusz Michalak. Realista czy wizjoner?". Zaprezentowany został na niej dorobek architekta i artysty pochodzącego z Kazimierza Dolnego. Na wystawie pokazujemy akwarele, rysunki oraz projekty architektoniczne, prace najwcześniejsze, z okresu studiów i te, które powstały ostatnio. Zapraszamy.

Więcej

24.03.2018, g. 12:00

Spacer nowym szlakiem turystycznym 'Kazimierz dwóch księżyców' Oddział Dom Kuncewiczów

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym zaprasza w sobotę 24 marca o godz. 12.00 na wycieczkę szlakiem Dwóch Księżyców. Trasa poświęcona Marii i Jerzemu Kuncewiczom i ich ukochanym miejscom w Kazimierzu Dolnym ma własny przewodnik w wersji papierowej i mobilnej. Uczestnicy spaceru odwiedzą  wybrane miejsca związane  z historią tej barwnej pisarskiej pary oraz uwiecznione na kartach  powieści Marii Kuncewiczowej. Na chętnych (bez względu na aurę) czekamy na tarasie Domu Kuncewiczów. Przygotowanie przewodnika „Kazimierz dwóch księżyców” dla oddziału Dom Kuncewiczów MNKD nasze muzeum zawdzięcza grantowi „Adamed dla seniora”. 

Więcej

24.03.2018, g. 09:00

Historia polskiej XIX-wiecznej cukiernicy Oddział Muzeum Sztuki Złotniczej

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym zaprasza na wystawę "Historia polskiej XIX-wiecznej cukiernicy". Wystawa, zorganizowana ze zbiorów Oddziału Muzeum Sztuki Złotniczej, prezentowana jest w sali "Srebrne Przestrzenie".  Zapraszamy do prześledzenia na wystawie, w jaki sposób zmieniały się formy i sposób dekoracji polskiej cukiernicy w XIX wieku.

Więcej

24.03.2018, g. 18:30

Noc Sów w Puławach

Oddział Przyrodniczy Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym wraz z Nadleśnictwem Puławy zapraszają w sobotę 24 marca o godz. 18:30 do siedziby Nadleśnictwa na pełną tajemnic i niespodzianek NOC SÓW 2018. Noc Sów jest ogólnopolskim wydarzeniem koordynowanym przez stowarzyszenie Ptaki Polskie. Odbywa się corocznie od 2012 roku w jedną z wiosennych nocy, kiedy sowy są szczególnie aktywne. W 2018 roku czeka nas już siódma Noc Sów. W tym roku do akcji włączył się również Oddział Przyrodniczy Muzeum Nadwiślańskiego oraz Nadleśnictwo Puławy. W programie przewidziano prezentacje multimedialne oraz spacer po lesie w okolicach rezerwatu zakończony ogniskiem.

Więcej
Newsletter
Wpisz adres e-mail...
Muzealna Cafe
więcej
Logowanie

Biuletyn Informacji Publicznej © Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym - 2013.
Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij
DNI I GODZINY OTWARCIA

Informujemy, że od dn. 20 listopada 2017 nieczynne będą dla zwiedzających (do odwołania) ekspozycje Oddziału Przyrodniczego, Domu Kuncewiczów, Kamienicy Celejowskaiej oraz Manufaktura Muzealna i Biblioteka.

 

Więcej

Wesprzyj naswsparcie muzeum

Nr konta: 57 1750 1107 0000 0000 2076 2519